eReport.sk
Igor Matovič Foto: tasr

Matovič dostal anticenu za sexistickú hlášku roka: Toto povedal o ženách!

Má sa čím chváliť! Igor Matovič je známy tým, že povie to, čo mu v tej sekunde pristane na jazyku. Rovnako, ale aj napíše v statuse na sociálnej sieti to, čo mu prebleskne hlavou. Jednu z expremiérových hlášok si vzala na mušku iniciatíva Sexistický kix a môže sa tak pýšiť netradičnou cenou.

Iniciatívu Sexistický kix organizuje Aliancia žien a v prvom rade sa sústredí na sexistické reklamy a marketingové kampane. Okrem iného si ale vzali na mušku aj hlášky a to v špeciálnej anticene Sexistický blud. V nej boli nominovaní napríklad aj expremiér Peter Pellegrini, Eduard Kukan, herci Maroš Kramár a Oliver Andrásy a známa konzervatívna poslankyňa Anna Záborská. Hlavnú cenu za najneokrôchanejší výrok o ženách si ale uchmatol bývalý šéf vlády Igor Matovič.

Čo to zase povedal?

Najsexistickejšieho citátu sa Matovič dopustil v súvislosti s Medzinárodným dňom žien. „Chvála bohu za ženy. Chýbali by našim očiam, ušiam, srdciam… A určite aj brušká by plakali. Ešteže tomu Adamovi smutno bolo a pánbožko nebol lenivý a žienku mu vyrobil,” napísal na sociálnej sieti Matovič a nezabudol status zaklincovať emotikonom srdiečka.

Iniciatíva na svojej facebookovom profile informovala, že za Matovičovu hlášku zahlasovalo 831 ľudí a tak si vyslúžil anticenu. Združenie dokonca bývalému premiérovi poslalo po vyhodnotení aj otvorený list.

„Dúfame, že výsledok anticeny bude vnímať ako impulz na reflexiu používania sexistického jazyka. Veríme, že mu v tom pomôže náučná kniha z oblasti rodovej rovnosti, ktorú mu v blízkej dobe pošleme poštou,” napísali z organizácie na sociálnej sieti.

Iniciatíva Sexistický kix udelila Matovičovi cenu za najsexistickejšiu hlášku roka. – Foto: FB/Sexisticky kix

Nominácia z minulosti

Matovič bol v minulosti nominovaný aj na inú anticenu. Išlo o Homofóba roka, ktorá sa udeľovala za homofóbne výroky mierené voči LGBTI komunite. V roku 2014 sa nominácia ušla aj expremiérovi. „Oveľa lepšie bude dieťaťu, ak bude v detskom domove, ako sa má pozerať na prerobenú mamu a otca. Bude úplne mešuge…“ znel Matovičov výrok, za ktorý si vyslúžil nomináciu.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity