eReport.sk
Premiér Igor Matovič, foto: tasr

Matovič chce ruskú vakcínu, kritizuje partnerov: Niektorí tu už hodinu vedú doslova “svätú” vojnu!

AKTUALIZOVANÉ – “Je to hlboko pod úroveň môjho vkusu!”, píše premiér, ktorý je opäť kritický voči svojim politickým partnerom, tentoraz je to, ako píše, spor o ruskú vakcínu Sputnik V. Tá má podľa jeho slov vynikajúcu účinnosť a s rokovaním o jej dodávkach na Slovensko treba začať čo najskôr, pričom sa odvoláva na odborníkov. Ako však píše, ruská vakcína pre niektorých politikov predstavuje problém.

Vláda SR by mala začať rokovať o dodávkach ruskej vakcíny Sputnik na ochorenie COVID-19. Myslí si to premiér Igor Matovič (OĽANO). Na sociálnej sieti napísal aj to, že aktuálne o tejto otázke rokuje pandemická komisia.

Na rokovaní sú vraj všetci špičkoví odborníci

Premiér ďalej píše, že aktuálne o tejto otázke rokuje pandemická komisia. Sputnik je podľa jeho slov vakcína s vynikajúcou účinnosťou a s rokovaním o jej dodávkach treba začať čo najskôr aj vzhľadom na meškajúce dodávky vakcín registrovaných Európskou úniou.

“Už vyše hodiny prebieha na Pandemickej komisii veľmi zaujímavá debata. Všetci špičkoví slovenskí odborníci na infektológiu, imunológiu a epidemiológiu prišli na zasadnutie komisie so stanoviskom, že vzhľadom na katastrofálne meškanie dodávok EÚ registrovaných vakcín … je namieste, aby vláda začala rokovať s ruskou stranou o dodávke vakcín SPUTNIK V … a niektorí politici a političky tu už hodinu vedú voči tomuto názoru odborníkov doslova geopolitickú “svätú” vojnu,” napísal v utorok Matovič vo svojom statuse.

Zdroj: fb/im

Predseda vlády upozorňuje, že zdravie a životy ľudí by mali byť prioritou. “Povýšiť politiku nad zdravie a životy ľudí, je hlboko pod úroveň môjho vkusu. SPUTNIK V je vakcína s vynikajúcou účinnosťou a v situácii, v ktorej sa nachádzame by sa ňou dobrovoľne dali zaočkovať milióny ľudí na Slovensku,” uzaviera premiér.

Remišová hovorí o pokusných králikoch

Remišová uviedla, že ľudia na Slovensku nemôžu byť pokusnými králikmi a treba počkať na hodnotenie zo strany EMA. Výrobca Sputnika už podľa Remišovej s agentúrou konzultuje postupy a v krátkom čase by sa mohlo začať oficiálne hodnotenie. Zdôraznila, že strana Za ľudí podporuje očkovanie všetkými dostupnými vakcínami, ale až po riadnom preskúmaní ich bezpečnosti a účinnosti na rôzne vekové skupiny zo strany EMA.

Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

“Vakcíny tam hodnotia desiatky expertov z celej Európy a vďaka veľmi prísnemu hodnoteniu, jednému z najprísnejších na svete, si môžu byť ľudia na Slovensku istí, že sa využívajú iba tie najlepšie očkovacie látky,” zdôraznila s tým, že očkovanie je založené na dôvere a skratky sa nám môžu vypomstiť.

Sme rodina podporuje aj nákup ruskej vakcíny

Téme sa venovala aj koaličná rada v pondelok. “Jedna z tém včerajšej koaličnej rady bol aj nákup ruskej vakcíny Sputnik, o ktorej však dnes bude rozhodovať pandemická komisia, respektíve sa prihliada na jej rozhodnutie, či Slovensko nakúpi aj túto vakcínu,” povedal Pčolinský. Dodal, že Sme rodina podporuje aj nákup ruskej vakcíny.

Peter Pčolinský. Foto: tasr

odľa Zemanovej ostala diskusia otvorená s tým, že sa treba poradiť s pandemickou komisiou. Podotkla, že vakcína zatiaľ nemá príslušné registrácie od EMA ani Štátneho ústavu na kontrolu liečiv (ŠÚKL). “V oblasti registrácie sa treba obrátiť na ŠÚKL, či sú schopní ju zaregistrovať. Bez príslušnej registrácie s tým nebudeme súhlasiť,” poznamenala.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.