eReport.sk
Matej Landl
Matej Landl, foto: TV Markíza

Matej Landl: Keď som sa dozvedel, že zomrel Števo Kožka, tak som plakal!

Patrí medzi našich najpopulárnejších hercov. Matej Landl (57) nám porozprával ako prežil pandémiu, boj svojej mamy s koronavírusom, ale aj smrť svojho kolegu Štefana Kožku z Hornej Dolnej.

Pandémia ho naučila variť

Podobne ako mnoho ďalších umelcov, aj život a kariéru herca Mateja Landla ovplyvnila pandémia koronavírusu. „Ten prvý šok bol veľmi veľký. Paradoxne sme si všetci mysleli, že to bude trvať len pár mesiacov. Potom sme si začali uvedomovať, čo sa deje všade vo svete a asi to také jednoduché nebude. Zavreli sa divadlá, prestalo sa nakrúcať. Skoro šesť týždňov som nerobil vôbec nič, čo by sa týkalo mojej hereckej práce,“ začína svoje rozprávanie Matej Landl.

Situáciu vtedy znášal veľmi ťažko, lebo dovtedy bol zvyknutý na prácu od rána do večera. „Striedal som rozhlas, divadlo, dabing a nakrúcania. Potom keď začala pandémia, som sa cítil ako vo väzení. Moja manželka je zdravotná sestra a trošku som jej aj závidel, že chodí do práce. Potom mi raz povedala, že to mám vyskúšať, obliecť si skafander na šesť hodín. Aj preto obdivujem všetkých lekárov a zdravotníkov. Veľmi si vážim ich prácu,“ tvrdí herec. Doma však nezaháľal. Naučil sa variť a tým trošku pomohol manželke, ktorá chodila domov uťahaná.

„Naučil som sa variť niekoľko jedál. Manželka prišla domov z práce a potom ešte musela variť, tak bola z toho jemne rozrušená. Viem urobiť francúzske zemiaky, lečo, kuracie prsia s ryžou a perkelt. Teraz však varím len raz za dva týždne,“ priznáva Landl.

Aj jemu svitá na lepšie časy. V blízkej dobe by sa totiž mali otvoriť divadlá, vrátane jeho domovského divadla – Astorky. „Do divadla budú môcť prísť len zaočkovaní ľudia, alebo tí, čo majú platný PCR test. V našom divadle bude kapacita obmedzená na 50 ľudí. A všetci budú musieť mať rúška.“

Počas roka zahral kvôli korone len dve predstavenia. „Ideme oprášiť hru Revízor, ktorá je veľmi ťažká. Robo Jakab a Boris Farkaš tam majú nesmierne veľa textu. Čaká nás až päť skúšok. To sú nočné mory každého herca. Ak sa vám sníva, že idete hrať predstavenie, ktoré ste rok nehrali. To sú tie typické herecké sny,“ vysvetľuje.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport