eReport.sk
kritický stav, zomieranie
Ilustračné foto:shuttestock

Máte pivný pupok? Dávajte pozor, obezita s koronavírusom vás môžu zabiť!

Poprední britskí vedci prišli s novou zaujímavou štúdiou. Prišli na to, že muži, ktorí majú veľký pivný apetít sú náchylnejší a menej odolnejší voči nákaze koroanvírusom. Zistili aj to, že obezita je priamo spojená s mnohopočetnými úmrtiami po celom svete.

Najnovšie výskumy ukazujú, že pivné pupky zvyšujú riziko vzniku koronavírusu s vážnym priebehom až o 75 percent. Vedci teda žiadajú, aby lekári dôsledne pozorovali pacientov, ktorých prednosťou je veľké brucho. Štúdia však zároveň zistila, že telesný tuk meraný indexom telesnej hodnoty nemá vplyv na priebeh ochorenia. Lekári v Taliansku sa pozreli na záznamy 215 pacientov hospitalizovaných s covidom. Zmerali ich BMI a obvod pása. Ukázalo sa, že pacienti s vyššími číslami trpeli závažnejšou infekciou.

Obezita zvyšuje riziko úmrtia na COVID-19 – Foto: shutterstock

Pri výskume sa používalo röntgenové skóre, ktoré bolo vyššie v prípade ľudí s obezitou. Skvelým príkladom tejto štúdie je napríklad predseda vlády Spojeného kráľovstva Boris Johnson, ktorý sa minulý rok priznal, že bojuje s obezitou. Minulý rok taktiež bojoval s koronavírusom. Jeho priebeh nebol jednoduchý a Johnson sa liečil na jednotke intenzívnej starostlivosti. Práve jeho obezita mohla byť dôvodom vážneho priebehu ochorenia. 

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport