tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Martinský primátor Ján Danko. Foto: tasr

Martinskí poslanci schválili založenie dopravného podniku

Založenie obchodnej spoločnosti Dopravný podnik mesta Martin schválili na utorkovom zasadnutí poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Martine. Hlavným cieľom spoločnosti je zabezpečiť v ďalších obdobiach najoptimálnejšie a stabilizujúce riešenie pre mesto a mestskú hromadnú dopravu (MHD) v Martine.

Podľa hovorkyne mesta Zuzany Kalmanovej je zakladateľom obchodnej spoločnosti a jediným spoločníkom mesto Martin. „Hodnota základného imania spoločnosti Dopravný podnik mesta Martin je 5000 eur. Prvým konateľom spoločnosti sa stal primátor mesta Ján Danko a predsedom dozornej rady Rudolf Kollár,“ informovala Kalmanová.

„Štatutárneho zástupcu mesta Martin poverili poslanci vykonať všetky potrebné kroky k založeniu obchodnej spoločnosti Dopravný podnik mesta Martin. Vedenie mesta má tiež vypísať výberové konanie na funkciu konateľa obchodnej spoločnosti Dopravný podnik mesta Martin,“ uviedla hovorkyňa mesta.

Doplnila, že Dopravný podnik mesta Martin by sa mal venovať najmä pravidelnej autobusovej doprave, opravám motorových vozidiel, opravám strojov a zariadení, čistiacim prácam na vozidlách, prenájmu motorových vozidiel, reklamných plôch a nebytových priestorov. „Činnosti, ktoré bude obchodná spoločnosť vykonávať, nebudú v rozpore s platnými a účinnými zmluvami, ktoré mesto uzatvorilo s tretími osobami,“ dodala Kalmanová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Martinskí poslanci schválili založenie dopravného podniku

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku