eReport.sk
Foto: facebook

Martin Nikodým: Príprava na advent. Neuveríte, čo vyrába…

Martin Nikodým (49), moderátor relácie Milujem Slovensko vo verejnoprávnej televízii, sa vo voľnom čase venuje svojmu včeliemu kráľovstvu. Prepadol mu pred šiestimi rokmi a okrem času investuje aj veľa peňazí do jeho rozvoja. Dokonca sa zbavil svojej luxusnej vily v bratislavskom Devíne a peniaze investoval do kúpy pozemku a úľov, aby mali jeho včely raj.

Po dvanástich rokoch vymenil veľký dom na Devíne za byt v Bratislave. V  marci toho roku sa stal majiteľom rozsiahlych pozemkov. Pre svojich deväť včelích rodín kúpil 12 500 štvorcových metrov v oblasti medzi územím Čierna barina a Líščia stráň. A svojim včelám vlastnoručne vyrobil úle. „Je to radosť postaviť si niečo sám. Všetko ma bolí, v noci sa budím na tŕpnutie rúk, ale teším sa, ako to pomaly naberá tvar. Ďakujem za nový zážitok. Bude to najvzácnejší prístrešok,“ pochválil sa Martin.  Včelárstvu zaúča aj svojho najmladšieho syna Martinka (5) a bokom neostávajú ani staršie deti Adam (19) a Emma (16). „Veľmi nenápadne a opatrne pripravujem svoje deti na to, že ja sa jedného dňa pominiem, no včely tu ostanú,“ prezradil Martin s tým, že všetky jeho ratolesti sa zúčastňujú medobrania, ktoré sa stalo akousi rodinnou udalosťou.

Investícia do včelieho kráľovstva nie je malá, moderátor sa preto rozhodol posunúť a okrem medu skúša výrobu aj iných produktov. V tieto dni sa vrhol do vlastnoručnej výroby sviečok. „Vraj advent klope na dvere. Tak ten sa u nás, odkedy včelárčim, spája s výrobou sviečok zo včelieho vosku. Nerobievame ich veľa, lebo včelí vosk je vzácny, ale keď raz ucítite jeho vôňu, už si ju budete s Vianocami spájať navždy,“ tvrdí. Do medu skúsil zaliať aj šípky, ktoré sú veľkým zdrojom vitamínu C.  „Uvidíme, čo z toho bude. Mali by sa 4-6 týždňov macerovať a potom sa konzumujú. Najlepšie ráno, nalačno čajovú lyžičku,“ pridal recept pre zdravie.

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.