eReport.sk
Marián Kočner, foto: archív/profimedia

Marian Kočner je obžalovaný v kauze takzvaných motákov

Obžaloba Mariana Kočnera v kauze takzvaných motákov napadla na Okresný súd Bratislava I 29. apríla. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytol hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Obžaloba sa týka pokusu o zločin marenia spravodlivosti.

„V zmysle Trestného poriadku bude súd doručovať obžalobu obžalovanému a jeho obhajcovi s výzvou na vyjadrenie, respektíve na návrhy na dokazovanie,” spresnil hovorca s tým, že zákonný sudca po naštudovaní veci zvolí ďalší procesný postup, prípadne vytýči termín hlavného pojednávania.

Marian Kočner mal posielať z väzby motáky cez Petra Tótha. Bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby to uviedol vlani v jednej zo svedeckých výpovedí na Špecializovanom trestnom súde vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka.

Marian Kočner je právoplatne odsúdený na 19 rokov odňatia slobody za falšovanie zmeniek TV Markíza spolu s Pavlom R. V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ho Špecializovaný trestný súd oslobodil v septembri 2020 spod obžaloby. Tento rozsudok však nie je právoplatný, rozhodovať bude ešte Najvyšší súd SR.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport