eReport.sk
zdroj foto: fb

Marek Eštok: Slovensko je jedným z najväčších podporovateľov Moldavska stať sa členom EÚ


Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok uskutočnil v pondelok 18. marca 2024 telefonický rozhovor s podpredsedníčkou vlády Moldavskej republiky pre EÚ integráciu Cristinou Gherasimovovou. Hlavnou témou bola integrácia Moldavska do Európskej únie.

Uznávame pokrok

Štátny tajomník Marek Eštok ocenil eurointegračné úsilie Moldavskej republiky a významný pokrok v reformách za ostatné obdobie. „Slovensko je jedným z najväčších podporovateľov strategickej voľby Moldavska stať sa členom Európskej únie. Uznávame pokrok, ktorý sa im podarilo urobiť v implementovaní odporúčaní Európskej komisie a chceme povzbudiť Moldavsko, aby nepoľavilo v naštartovanej reformnej dynamike,“ uviedol M. Eštok a súčasne dodal, že Slovensko podporuje rozširovanie EÚ, ktoré je založené na princípe zásluh a riadnom plnení všetkých kritérií.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Forma vzdelávania je dôležitá ako jeho obsah
  2. Kamil Šaško
  3. polícia SR
  4. Toto si myslia Slováci

V súvislosti s nadchádzajúcim zasadnutím Európskej rady

M. Eštok informoval moldavskú partnerku, že Slovensko bude na zasadnutí podporovať čo najskoršie prijatie negociačného rámca pre Moldavsko a zvolanie medzivládnej komisie, ktorá bude začiatkom prístupových rokovaní do EÚ. Slovenská republika je zároveň aj naďalej pripravená odovzdávať Moldavsku svoje skúsenosti z eurointegračného a transformačného procesu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Marek Eštok: Slovensko je jedným z najväčších podporovateľov Moldavska stať sa členom EÚ

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: