eReport.sk
Vladimíra Marcinková. Foto: tasr

Marcinková: Eurovýbory V4 považujú za potrebné začať s ukončením dodávok surovín z Ruska

Členovia výborov pre európske záležitosti Vyšehradskej štvorky (V4) sa zhodli, že je potrebné začať s ukončením dodávok ropy, zemného plynu a uhlia z Ruskej federácie a prestať tak financovať ruskú agresiu voči Ukrajine. Po pondelkovom stretnutí predsedov parlamentných eurovýborov V4 v Košiciach to pre TASR povedala predsedníčka Výboru NR SR pre európske záležitosti Vladimíra Marcinková (SaS).

„Všetky krajiny V4 sme sa zhodli na tom, že je nevyhnutné udržať európsku jednotu aj v otázke energetickej bezpečnosti a nájsť spôsob, ako sa čo najskôr oslobodiť od ruských energetických surovín,“ povedala s tým, že to nie je ľahká výzva a nedá sa zrealizovať zo dňa na deň.

Podľa nej je potrebné myslieť aj na Zelenú dohodu, ktorá je jednou z priorít Európskej únie (EÚ) a snažiť sa prispôsobiť aktuálnu situáciu a takzvané zelené predstavy. „Momentálne nie sme schopní spraviť energetický mix úplne z obnoviteľných zdrojov, sme závislí na jadre. Ale tá cesta k nezávislosti aj na tomto druhu energie musí byť súčasťou našich úvah o budúcnosti energetiky v rámci Európy,“ dodala Marcinková.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Marcinková: Eurovýbory V4 považujú za potrebné začať s ukončením dodávok surovín z Ruska

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti