eReport.sk
Marcela Laiferová, foto: profimedia

Marcela Laiferová o riadení pandémie: „Hanba pre nás, že sme poslední!“

Speváčka Marcela Laiferová (75) je vyštudovanou lekárkou. Vládne nariadenia na Slovensku vníma v spojitosti s pandémiou ako chaotické. Ako astrologička túto pliagu predpovedala už pred tromi rokmi. Známa umelkyňa píše aktuálne knihu a nahráva album.

Korona spôsobila zmätok

Aj ju znepokojuje situácia spojená s pandémiou. Vysoké čísla nakazených si nevie vysvetliť. Hnevá ju najmä chaos, ktorý v našej krajine vládne. „Je to nesmierne chaotické. Nikto nič nevie… Liek, ktorý tu mal byť už dávno, idú riešiť teraz a zisťovať, či je účinný. Žijeme v zmätku,“ myslí si.

Hnevajú ju aj prísne opatrenia, ktoré u nás vládnu. „Inde sa otvárajú obchody, u nás však k tomu nesmerujeme. Bez testov sa môžeme prechádzať akurát 1000 metrov od domu. Ja osobne vidím, že ľudia sa snažia. Inak si neviem celú situáciu vysvetliť. Myslím si, že ľudia sa môžu viac nakaziť pri testovaní. Hanba pre nás, že sme poslední,“ tvrdí.

Prvú vakcínu už vzhľadom k svojmu veku dostala. Druhá ju čaká v polovici marca. „Keď sa to dá, vakcína musí pomôcť. Podľa mňa je to jediná možnosť,“ domnieva sa.

Pandémiu predpovedala!

Okrem spevu sa vo svojom voľnom čase venuje astrológii. Situáciu na Slovensku pozorne sleduje. „Už pred tromi rokmi som vedela, že môže prísť niečo podobné, ako bola španielska chrípka. Predpovedala som to.“

Vo svojich víziách je však optimistická. „Za mesiac sa to nespraví. Uvoľnenie opatrení by mohlo prísť už v máji, alebo v júni. Koniec roka už bude lepší a budeme môcť voľne dýchať. Nezmizne to však úplne, ľudia začnú opäť cestovať. Bude toho menej, však už aj v Európe počty nakazených klesajú,“ myslí si celebritná astrologička.

Spev jej už nesmierne chýba. Aktuálne píše novú knihu a nahrala nové šansónové cédečko. „Nahrala som ho z úcty k Jožkovi Bednárikovi, s ktorým som predtým na šansónoch spolupracovala. Nie som človek, ktorý by nič nerobil. Navyše ma zamestnáva aj starostlivosť o domácnosť. Však to poznáte, stále treba niečo robiť.“

Chýba jej spev, káva, kaderník…

Marcele Laiferovej chýba okrem hudby aj dobrá spoločnosť. Doma v minulosti organizovala rôzne vzácne stretnutia. Rada by si dala kávu v kaviarni a žila rušnejším spoločenským životom. „Sociálny kontakt je pre každého nesmierne dôležitý a spôsobuje pocity šťastia. Som mestský typ človeka a mám rada rôzne príjemné stretnutia.“

Známa speváčka je presvedčená o tom, že Slováci aktuálnu situáciu neznášajú práve najlepšie. „Máme v sebe smútok a istú dávku depresie, aj to má podľa mňa vplyv na imunitu,“ zamýšľa sa. Chýba jej aj kultúra. „Všade vo svete si našli pre kultúru priestor, len u nás to akosi nejde. Priatelia ma volali aj na vystúpenie do Prahy, kde spievali medzi domami, ale v tejto situácii to jednoducho nešlo,“ smúti.

Chýba jej aj dobrý kaderník. „Prekáža mi, že si nemôžem dať spraviť vlasy. On za mnou môže prísť a ja za ním nie? Každý deň sa snažím pekne obliecť, niekedy sa aj viackrát prezlečiem. Chcem mať zo seba dobrý pocit. Byť doma je nebezpečné, lebo človek má tendencie priberať.“

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport