eReport.sk
Amad Diallo, foto:ig/diallo

Manchester United hlási prvú zimnú posilu, lovil v Taliansku

Anglický futbalový klub Manchester United získal do svojich služieb mladíka z Pobrežia Slonoviny Amada Dialla Traoreho z talianskej Atalanty Bergamo.

Osemnásťročný krídelník podpísal na Old Trafforde kontrakt do roku 2025 s opciou na ďalšiu sezónu. Dohodu medzi klubmi oznámili už začiatkom októbra, no tá podliehala ešte lekárskemu vyšetreniu, pracovnému povoleniu pre Traoreho a úspešnému rokovaniu o jeho zmluve. United už tieto kroky splnili, no mladík ešte čaká na víza, keď ich dostane, pripojí sa k tímu Oleho Gunnara Solskjaera. Manchester nezverejnil prestupovú čiastku, no podľa denníka The Guardian je jej základná výška 21 miliónov libier a Atalanta môže zinkasovať ďalších 20 na bonusoch.

Amad Diallo Traore zaznamenal za prvý tím Bergama len päť štartov a pripísal si jeden presný zásah, Manchester ho však sledoval už niekoľko rokov. „Bude mu istý čas trvať, kým sa prispôsobí, ale jeho rýchlosť, fantastický dribling a čítanie hry mu pomôžu naplniť potenciál. Je to futbalista so všetkými atribútmi, ktoré sú potrebné, aby bol v budúcnosti dôležitý hráč pre Manchester United,” povedal Solskjaer.

Zdroj:tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport