Manchester City, foto:ig/champions.league

Manchester City natiahol víťaznú sériu, Real Madrid zdolal oslabenú Atalantu

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v úvodnom stretnutí osemfinále Ligy majstrov 2020/2021 nad Borussiou Mönchengladbach 2:0. Duel sa pre pandemické opatrenia nehral na pôde nemeckého tímu, ale v Puskásovej aréne v Budapešti. „Citizens“ natiahli impozantnú sériu víťazstiev vo všetkých súťažiach, ktorá trvá od 19. decembra, už na 19 zápasov.

V druhom stredajšom súboji medzi Atalantou Bergamo a Realom Madrid sa zrodilo víťazstvo španielskeho tímu 1:0, v 86. minúte rozvlnil sieť Ferland Mendy. Atalanta sa s rekordným 13-násobným európskym šampiónom stretla vôbec prvýkrát. Jej plány naštrbil netaktický faul Freulera, ktorý pred šestnástkou zatiahol za dres prenikajúceho Mendyho a od rozhodcu uvidel červenú kartu. Následný priamy kop z výhodnej palebnej pozície hostia nepretavili do gólu, ďalšiu príležitosť na skórovanie im núkala dlhá, vyše 70-minútová hra v početnej výhode.

V 26. minúte sa cez pravú stranu domácej obrany preštrikoval Nacho, z uhla nenamieril nepresne. Ďalší škrt cez rozpočet talianskeho tímu spôsobilo zranenie kanoniera Zapatu, ktorý po pol hodine prepustil miesto na trávniku Pašaličovi. Ďalšiu príležitosť Realu mal Junior Vinicius, ktorého pokus v poslednej chvíli zblokoval jeden z obrancov Atalanty. V závere prvého dejstva si na centrovanú loptu vyskočil Casemiro, Gollini podržal svoj tím. Real nepustil súpera k slovu ani po zmene strán.

V 48. minúte chýbali Modričovi centimetre, následne v tutovke z piatich metrov trestuhodne prestrelil bránu Junior Vinicius. Real napokon strhol víťazstvo na svoju stranu, v 86. minúte Ferland Mendy skóroval z hranice šestnástky k bližšej žrdi.