Hráči Manchestru City, foto:ig/mancity

Manchester City a Real Madrid s prehľadom postúpili do štvrťfinále

Futbalisti Manchestru City a Realu Madrid bez ťažkostí postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov. Anglický tím odohral s debutantom v osemfinálovej fáze súťaže Borussiou Mönchengladbach oba zápasy na neutrálnej pôde v Budapešti.

V prvom pred tromi týždňami zvíťazil 2:0, v utorkovej „domácej“ odvete dosiahol navlas rovnaký výsledok. Ďalej ide aj rekordný 13-násobný európsky šampión Real Madrid, ktorý nadviazal na víťazstvo 1:0 z pôdy Atalanty Bergamo a talianskeho súpera zdolal doma 3:1. Pre kartový trest chýbal Realu stredopoliar Casemiro, zranenia vyradili z hry Carvajala, Hazarda, Mariana a Odriozolu. K dispozícii však už bol kapitán Ramos, ktorý sa v sobotnom ligovom zápase s Elche vrátil na trávniky po dvojmesačnej pauze zavinenej zranením kolena.

Odveta City – Borussia sa rovnako ako úvodný duel hrala v Puskásovej Aréne v Budapešti, dôvodom boli cestovné obmedzenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Prvý polčas priniesol dynamický futbal a šance na oboch stranách. Prvú mal Foden, Sommer vytiahol bravúrny zákrok. Na opačnom konci ihriska nedovolil Ederson po rohu skórovať Embolovi. V 12. minúte sa prvýkrát zmenilo skóre, po kombinácii na pravej strane sa dostal k lopte De Bruyne a jeho tvrdý náprah spoza šestnástky pristál pod brvnom – 1:0.

V 18. minúte zvýšil náskok City Gündogan, ktorý po kolmici zoči-voči Sommerovi nezaváhal – 2:0. S chuťou hrajúci „Citizens“ mohli pridať ďalšie góly, na opačnej strane ich vystrašil Embolo, ktorý v 40. minúte krížnou strelou iba tesne minul ľavú žrď. O postupujúcom bolo už po úvodnej 45-minútovke de facto rozhodnuté, po zmene strán sa hráči anglického tímu nikam nehrnuli a strážili si pohodlný náskok.