eReport.sk
AI
zdroj: unsplash

Máme novú Asociáciu: Umelá inteligencia umožní Slovensku stať sa modernou krajinou


Na Slovensku vznikla Asociácia pre etiku, rozvoj, vzdelávanie a inovácie (ASAI) v oblasti umelej inteligencie (AI). Jej cieľom je stať sa zjednocujúcou platformou a miestom podpory inovácií, no najmä miestom pre rozhovor s dôrazom na vysoké etické štandardy a morálne aspekty. TASR o tom informovala členka správnej rady ASAI Miroslava Šáchová.

Ako Šáchová priblížila, ASAI otvára diskusiu na pripravenosť na technologické zmeny na každej úrovni od škôlky až po vysoké školy, jednotlivé odvetvia priemyslu a hospodárstva, až po kreatívne, umelecké a autorské smery.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Screenshot, Ivan Gašparovič pre eReport
  2. Branislav Gröhling (SaS)

Priestor na transparentnú diskusiu

,,Chceme vytvárať priestor na transparentnú diskusiu a zmysluplne doplniť existujúci ekosystém o čerstvé perspektívy,“ uviedla výkonná riaditeľka ASAI Natália Pokojná.
Asociácia sa zároveň zaväzuje poskytovať zrozumiteľné informácie o stave umelej inteligencie na Slovensku.

,,Ak má byť Slovenská republika skutočne modernou európskou krajinou s potenciálom na využitie umelej inteligencie, je nutné začať klásť správne otázky, čeliť etickým problémom a dať novú možnosť rozprávať aj tým, ktorých sa neregulovaný rozvoj umelej inteligencie bezprostredne týka,“ doplnila Šáchová.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Máme novú Asociáciu: Umelá inteligencia umožní Slovensku stať sa modernou krajinou

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre