tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Foto: youtube

Mama robí u ministra Budaja, šikovná dcéra si uchmatla flek hovorkyne

Bývalá novinárka a spisovateľka Ľuba Lesná pracuje na ministerstve životného prostredia priamo v kancelárii ministra Jána Budaja. Jej dcéra Tamara zase obsadila miesto hovorkyne Slovenskej inšpekcie životného prostredia. Náhoda?

Tamara Lesná sa dlhé roky profilovala ako automobilová dizajnérka. Vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení, odbor industriálny dizajn, a pracovala pre mnohé prestížne značky. Preto bolo prekvapením, keď skončila ako hovorkyňa na Inšpekcii. Podľa jej slov za tým treba hľadať osobné dôvody. „Po mojej skúsenosti v enormne znečistenom životnom prostredí v Číne, kde som žila a pracovne pôsobila štyri roky, som sa definitívne rozhodla odísť z automobilového priemyslu a prispieť svojimi skúsenosťami v boji za zlepšenie životného prostredia na Slovensku. Preto som reflektovala na ponuku pracovného miesta na Slovenskej inšpekcii životného prostredia,“ povedala pre eReport Tamara Lesná, ktorá odmieta špekulácie, že by jej k miestu dopomohla mama.

Voľná pozícia vraj bola uverejnená na ústrednom portáli verejnej správy i na pra covnom portáli profesia.sk. „Bola som vybratá na základe výsledku písomných testov a ústneho pohovoru. Pokiaľ sa dobre pamätám, uchádzačov bolo vyše 40,“ prezradila dizajnérka, ktorá má skúsenosti aj s novinárčinou. „V minulosti som pôsobila v Slovenskom rozhlase ako hovorkyňa. Vyše päť rokov som pracovala ako redaktorka kultúrnych a spoločenských tém pre vydavateľstvo 7 plus,“ vymenúva Lesná, ktorá spolupracovala aj pre iné rádiá a časopisy. V minulosti sa na Slovensku v rámci rôznych projektov venovala témam ekológie a trvalo udržateľného života. Jeden z nich bol dokonca odprezentovaný na Miss World 2017. „V tejto súťaži skončil v prvej desiatke najúspešnejších charitatívnych projektov z celého sveta,“ dodala.

Dizajnérka tiež prezradila, aký má plat: „Pozícia, ktorú zastávam, je v zmysle zoznamu systemizovaných miest SIŽP zaradená do ôsmej platovej triedy. Môj mesačný funkčný plat sa skladá len z tarifného platu, ktorému zodpovedá suma 1 178,50 eur v hrubom.“

Podľa jej oficiálneho vyjadrenia, to, že jej mama, bývalá novinárka a úspešná spisovateľka Ľuba Lesná, pracuje pre ministra životného prostredia Jána Budaja a ona je hovorkyňou inšpekcie životného prostredia, nie je konflikt záujmov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mama robí u ministra Budaja, šikovná dcéra si uchmatla flek hovorkyne

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku