eReport.sk
Foto: facebook https://www.facebook.com/ryansworldofficial/photos/2826239680937722

Malý Ryan zarobil tento rok milióny eur. Neuveríte za čo!

Nežijem vo svete „offlajnu“. Túto vetu ste už zrejme počuli od svojho syna alebo netere, ktorí podobné hlášky zbierajú od YouTuberov. Tí skôr narodení síce vedia o koho ide, ale nie všetci prenikli do tohto imaginárneho sveta influencerov cez internetový kanál YouTube. Faktom však zostáva, že Youtuberi nezbierajú len sledovanosť, ale dosť slušné zárobky. Tým najúspešnejším za tento rok sa stal 9-ročný chlapec, ktorý promuje vo svojich videách hračky.

Milióny z videí a od výrobcov hračiek

Ryan Kaji, chlapec z amerického štátu Texas zarobil za svoje videá tento rok neuveriteľných, viac ako 24-miliónov Eur. Stal sa tak najlepšie plateným YouTuberom tohto roka, uvádza portál The News. V rebríčku však nie je nováčikom. Svoje prvenstvo si drží už tretí rok po sebe. A v čom spočíva jeho úspech? V rozbaľovaní a recenzovaní hračiek. Ak by sa vám suma 24-miliónov zdala primálo, treba dodať, že okrem zárobku z kanálu Youtube si polepšil ďalšími 163-miliónmi Eur od jednotlivých výrobcov hračiek a oblečení.


Ryan Kaji zarába od sponzorov, foto: facebook

Ako to už s úspešnými ľuďmi a v prípade Kajiho aj deťmi, chodí, polepšiť si môže aj iným spôsobom. Podľa denníka The Guardian podpísal 9-ročný chlapec niekoľko miliónový kontrakt na svoj vlastný televízny seriál. Zatiaľ však nebol uvedený do vysielania.

Mladý YouTuber začal svoju kariéru tvorbou videí v marci 2015. Nechal sa inšpirovať inými YouTubermi, ktorí rovnako rozbaľovali a hodnotili hračky. Ako sa hovorí: keď dvaja robia to isté, nie je to to isté. V prípade Ryana to platí do bodky, nakoľko momentálne prevádzkuje deväť kanálov YouTube. Najobľúbenejší je kanál Ryan´s World, ktorý si predplatilo 41,7 miliónov ľudí a zaznamenal 12,2 miliárd pozretí. No a keď už sme pri číslach, najobľúbenejšie video Ryana Kajiho s názvom Huge Eggs Surprise Toys Challenge má viac ako dve miliardy pozretí, čo z neho robí jedno zo 60 najsledovanejších videí na YouTube celkovo.

Najlepšie platený youtuber. Foto: facebook

Keďže Ryan je mimoriadne úspešný, jeho rodina sa podľa toho zariadila a zmenila si svoje skutočné priezvisko Guan na priezvisko, ktoré používa Ryan. Kajiovci však okrem radostí majú aj pár starostí. Tie im robí americká Federálna obchodná komisia pre obvinenia, že sponzori videí Ryana Kajiho neboli zverejnení správne.

Nie je najmladší

Ak by ste si mysleli, že Ryan je v rebríčku najúspešnejších YouTuberov tým najmladším, ste na omyle. V desiatke tých najlepšie platených je podľa magazínu Forbes na siedmom mieste iba 6-ročná Anastázia Radžinskaja alias Nastya. Za tento rok si polepšila príjmom viac ako 15-miliónov Eur. Na svojich videách sa Nastya hrá s otcom s legom, vykonávajú domáce práce alebo poučujú divákov o vírusoch.

Tretími najlepšie zarábajúcimi YouTubermi sú takzvaní Dude Perfect. Ide o päticu chalanov, ktorá svoj zárobok, takmer 18 miliónov Eur, na video kanály zarobila zápasmi so svetelnými mečmi, paintballovými prestrelkami či basketbalom. Počas prvej vlny korony však pomohli zbierkou pre Červený kríž a organizáciu Feeding America kedy sa vyzbieralo 160-tisíc dolárov, teda približne 131-tisíc Eur.

Zdroj: youtube

Len „pár“ miliónov Eur bol rozdiel medzi YouTuberom zvaným Mr. Beast a spomínaného najlepšieho z najlepších, Kajiho. Vlastným menom Jimmy Donaldson zarobil na svojich videách tento rok takmer 20-miliónov Eur. Jeho videá sú zmesou kaskadérskych kúskov a humoru. Tento rok sa Mr. Beast napríklad zamraziť do ľadu, absolvoval jazdu na ruskom kolese tisíckrát alebo skonštruoval najväčšiu Lego vežu aká vôbec existuje. Vyzerá to ako dobrá hlúposť, ale za dvadsať miliónov…

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Malý Ryan zarobil tento rok milióny eur. Neuveríte za čo!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti