eReport.sk
Očkovanie tehotnej ženy
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Mali by tehotné ženy očkovať prioritne? Rezort zdravotníctva vysvetlil, prečo ešte nie

Tehotné ženy by mali mať možnosť prioritného očkovania proti ochoreniu COVID-19. Myslí si to Slovenské národné stredisko pre ľudské práva (SNSĽP). Stredisko sa už s otázkou ich možnej priorizácie obrátilo na Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, hovorí o opomenutí tejto rizikovej skupiny.

„Napriek tomu, že očkovanie tehotných žien je v súčasnej dobe možné, považuje stredisko za nevyhnutné vyriešiť otázku možného uprednostnenia tejto skupiny, a to vzhľadom na rizikovosť tehotenstva z dôvodu možného ťažšieho priebehu ochorenia,“ uvádza SNSĽP.

Stredisko hovorí o rovnosti a nediskriminácii

Stredisko si podľa vlastných vyjadrení uvedomuje potrebu opatrnosti pri riešení otázky očkovania tehotných žien zodpovednými orgánmi. Považuje však za dôležité, aby tým ženám, ktoré sa v tehotenstve chcú dať zaočkovať, bolo očkovanie sprístupnené. A to v súlade s princípom rovnosti a nediskriminácie, tak ako iným rizikovým skupinám obyvateľstva.

Ministerstvo argumentuje chýbajúcimi odporúčaniami

„Bezpečnosť je pre nás na prvom mieste, preto ak budú komplexné odporúčania a podložená bezpečnosť očkovania matky a dieťaťa, ministerstvo zdravotníctva k tomuto kroku bez problémov pristúpi,“ reagovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mali by tehotné ženy očkovať prioritne? Rezort zdravotníctva vysvetlil, prečo ešte nie

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti