tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Foto: tasr

Mali by sme odprosiť Rusko? Blanár tvrdí, že sme nemali vyhostiť diplomatov „školáckym spôsobom“

Podpredseda Národnej rady SR a Smeru-SD Juraj Blanár v stredu vyhlásil, že Slovensko by malo požiadať Ruskú federáciu o normalizáciu vzťahov vrátením si diplomatov. Vyhostenie ruských diplomatov pre kauzu Vrbětice označil za unáhlený krok. Solidarita s Českom sa podľa neho dá vyjadriť aj inak.

Blanár požiadal premiéra Eduarda Hegera, prezidentku Zuzanu Čaputovú a ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka, „aby sa vrátili späť a požiadali Ruskú federáciu o znormalizovanie vzťahov medzi SR a Ruskou federáciou navrátením si diplomatov späť a zastupovali národnoštátne záujmy tak, ako sa patrí.“ Zdôraznil, že Slovensko musí mať dobré vzťahy s veľmocami, so susedmi a tiež s Ruskom. Nemali by sa podľa neho „školáckym spôsobom“ vyhosťovať diplomati.

Upozornil aj na postoj európskej diplomacie. Ten podľa Blanára jasné hovorí, že by nemali viac eskalovať vzťahy s Ruskou federáciou a že ide o vnútornú záležitosť ČR. Slovensko 22. apríla vyhlásilo za nežiaduce osoby troch zamestnancov ruskej diplomatickej misie v SR. Urobilo tak na znak solidarity s ČR, ktorá podozrieva ruských agentov v spojitosti s výbuchmi v muničnom sklade v obci Vrbětice z roku 2014. Rusko následne rozhodlo o vyhostení troch pracovníkov slovenského veľvyslanectva v Moskve.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mali by sme odprosiť Rusko? Blanár tvrdí, že sme nemali vyhostiť diplomatov „školáckym spôsobom“

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku