eReport.sk
Mala celý život pred sebou
Patrícia Janečková, foto:tasr

Mala celý život pred sebou: Operná speváčka Patrícia Janečková prehrala boj so zákernou chorobou

AKTUALIZOVANÉ Speváčka Patrícia Janečková sa v roku 2010 stala víťazkou šou Talentmania. Vtedy ani len netušila, aký osud ju postretne. Od februára 2022 bojovala s rakovinou prsníka. Žiaľ, svoj boj prehrala. Mala iba 25 rokov. Uvádza portál Pluska.

Víťazka talentovej šou

Mladá operná speváčka sa v roku 2010 stala víťazkou česko-slovenskej televíznej šou Talentmania, pričom svoj prvý celovečerný recitál absolvovala v rámci festivalu Viva Musica! 2011, na ktorom vystúpila spoločne so sólistami SND Evou Hornyákovou (soprán) a Danielom Čapkovičom (barytón).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Chmelár
  2. Ústavný súd
  3. Nový poslanec, Michal Kaliňák, ktorý je expertom na samosprávy, prináša nemilé informácie o verejnom obstarávaní v Prešovskom samosprávnom kraji.

Po úspechu zaznamenanom v talentovej šou si ju vzal pod krídla slovenský hudobný skladateľ, dirigent a producent Oskar Rózsa, ktorý jej pomohol nahrať debutové CD s názvom Patricia Janečková. Ako 13-ročná dostala za svoj debutový eponymný album zlatú platňu.

Mala celý život pred sebou

V roku 2014 sa stala absolútnou víťazkou svetovej speváckej súťaže Concorso Internazionale Musica Sacra v Ríme. Získala vďaka tomu štipendium na letných speváckych kurzoch v talianskom Arezze. V roku 2016 dostala tri ocenenia na Medzinárodnej speváckej súťaži Antonína Dvořáka v Karlových Varoch. Vlani oznámila, že bojuje so zhubným nádorom prsníka, svoju cestu 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mala celý život pred sebou: Operná speváčka Patrícia Janečková prehrala boj so zákernou chorobou

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php