eReport.sk
foto: archív

Maiga zase perlí: Títo prezidenti zomreli, lebo odmietli vakcínu!

Nedá si pokoj. Bývalá hviezdička slovenského šoubiznisu Ibrahim Maiga sa v ostatnom čase zviditeľňuje nie ani tak svojím umeleckým prejavom, ako skôr názormi na covid a vakcíny. Už v minulosti mu za to pohrozila polícia, ktorej sa nepáči, že šíri nepravdivé správy. Maiga si však z toho nič nerobí a veselo pokračuje ďalej.

Najnovšie sa zamyslel nad úmrtiami troch prezidentov. „Všimli ste si? Zabitie troch afrických prezidentov a jedna spojitosť. Všetci odmietli vakcináciu svojho obyvateľstva,“ zaperlil Maiga. Internetom sa totiž šíri správa o tom, že úmrtia prezidentov Haiti, Burundi a Tanzánie súvisia s odmietaním vakcinácie na COVID-19. Ak sa nechal umelec inšpirovať týmito informáciami, mal by si poriadne doštudovať zemepis.

Haiti je krajinou v strednej Amerike. Práve ich prezident Jovenel Moïse nedávno neprežil atentát. O ďalších dvoch spomínaných prezidentoch by sa dalo skutočne špekulovať. Prezident Burundi Pierre Nkurunziza totiž oficiálne zomrel na srdcový infarkt, neoficiálne sa hovorí, že skonal z dôvodu ochorenia na COVID-19. Jeho manželka dokonca mala asi dva týždne pred jeho smrťou zháňať lieky na koronavírus. Aj ďalší spomínaný prezident John Magufuli mal zomrieť na covid, oficiálne to však nikto nepotvrdil, hovorí sa opäť o srdcových problémoch.

Podľa polície šíri Maiga pravidelne nepravdivé správy. Umelec sa však nenechal odradiť. – Foto: archív

Väčšina Maigových fanúšikov mu informáciu kvitovalo. „Je to strašné, nemám slov,“ okomentovala jedna z nich. „Moment, Haiti je v Afrike?“ začudovali sa ďalší. Maiga sa však k ich geografickým výhradám nevyjadril. Umelec už v minulosti vyvolal menší škandál, keď spojil úmrtie spíkra Jula Viršíka s vakcínou. Jeho tvrdenia nakoniec dementoval samotný patológ, ktorý spojitosť vylúčil.

Viac o Ibrahimovi Maigovi čítajte tu:

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport