eReport.sk
Magda Vášaryová, foto: rtvs

Magda Vášáryová: „Mala som imidž blonďavej chudery, čo ju len znásilňujú!”

Zaspomínala si na rolu v známej komédii Postřižiny. Jej rolu mala hrať iná herečka. Vášáryovej ju režisér najprv nechcel dať. V Čechách si o nej nemysleli nič dobré.

Pôvodne jej postavu mala hrať iná herečka. Vedúci filmových ateliérov Barrandov neboli so slovenskou herečkou Magdou Vášáryovou (72) stotožnení. Postavu Maryšky mala hrať žena, ktorá rázne pomáha mäsiarom so zabíjačkou. Všetci sú vo filme krásnou ženou okúzlení, špeciálne pán doktor Gruntorád. Do tohto režisérovi vôbec nesedela a dostala stopku. Názor zmenil.

Ako chudera, ktorú znásilňujú

„Mala som imidž, že som taká blonďavá chudera, ktorú znásilňujú, vláčia po zemi, zabíjajú a tak ďalej. Nikto si ma nevedel predstaviť, že by som zjedla rezeň alebo vypila pivo,” zasmiala sa úspešná manželka Milana Lasicu. Nakoniec sa náhodou stretla s režisérom filmu Jiřím Šustom na Václavskom námestí v Prahe. Nikdy sa osobne nestretli, iba o sebe vedeli. Tam sa dali do reči. „Prešli sme okolo seba na Václavskom námestí a Jirko hovorí, kam idete? Povedala som, idem sa niečoho najesť , som hrozne hladná. On hovorí, tak pozývam,” opísala ako sa zrodila ich spolupráca: „Strašne rada jem, to je o mne známe. Keď sme sa lúčili povedal mi, poslal by som vám jeden scenár. Prikývla som, ale až tak ma to nezaujímalo,” pokračovala herečka s humornou príhodou v relácii Zlaté časy.

Musel ju tvrdo obhajovať

„Naozaj mi scenár k filmu Postrižiny prišiel. Poslala som mu kartičku, pán režisér ďakujem za scenár, čítala som ho a vyplienila som chladničku. Vaša Magda,” bavila publikum. Že si ju nakoniec režisér musel tvrdo obhajovať sa dozvedela až po čase: „Potom pol roka za mňa bojoval. Ale to som sa dozvedela až po natáčaní, pretože vlastne Postrižiny sa mali točiť v zime. Zabíja sa tam prasa. Prasa sa nezabíja v lete. Ale Barrandov to nechcelo,” konštatovala jeden zádrhel. Česi si o slovenských herečkách mysleli svoje a hodnotili, že kradnú ich role: „Hovorili, zase Slovenka, že všetky hrdinky už hráme len my. Ale Jirko si stál za svojim.”

Foto: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport