eReport.sk
Stovky áut sa zhromaždili v centre Madridu na protest voči postupu španielskej vlády v súvislosti s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2 v pondelok 12. októbra 2020. Foto: tasr/ap

Madrid: Stúpenci pravice protestovali proti korona opatreniam

Stovky áut sa v pondelok zhromaždili v centre Madridu na protest voči postupu španielskej vlády v súvislosti s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2, informovali agentúra AFP a denník El Mundo.

Protestné zhromaždenia, ktoré zvolala krajne pravicová strana Vox, sa konali aj v ďalších ôsmich mestách autonómneho spoločenstva Madrid. Ich účastníci protestovali voči núdzovému stavu, ktorý v hlavnom meste minulý týždeň vyhlásila španielska vláda, píše El Mundo.

Španielsky premiér Pedro Sánchez by v dňoch 21.-22. októbra čeliť v parlamente hlasovaniu o dôvere, píše agentúra DPA. Návrh na vyslovenie nedôvery podala strana Vox a jej líder Santiago Abascal by mal byť protikandidátom úradujúceho premiéra.

Na snímke španielsky premiér Pedro Sánchez. Foto: tasr/ap

Strana Vox má 52 kresiel v 350 člennom španielskom parlamente. Podľa DPA je preto vysoko pravdepodobné, že Sánchez hlasovanie o vyslovení nedôvery „prežije“.

V Španielsku je 12. októbra sviatok Deň Španielska, počas ktorého sa tradične koná vojenská prehliadka. Tú však tento rok pre pandémiu zrušili.

Španielska vláda vyhlásila v autonómnom spoločenstve Madrid od piatku 9. októbra na dobu 15 dní núdzový stav. S týmto opatrením však nesúhlasila regionálna vláda v tomto autonómnom spoločenstve, pripomína AFP.

Španielsko od začiatku pandémie zaznamenalo približne 850.000 prípadov nákazy a takmer 33.000 úmrtí.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Madrid: Stúpenci pravice protestovali proti korona opatreniam

KOMENTOVALI STE: