eReport.sk
Zasadnutie parlamentu v Budapešti. Foto: tasr/ap

Maďarský parlament schválil predĺženie mimoriadneho stavu

Poslanci maďarského Národného zhromaždenia schválili v pondelok v Budapešti vládny návrh na predĺženie stavu mimoriadnej epidemiologickej situácie o ďalších 90 dní, aby boli aj naďalej platné nariadenia vlády týkajúce sa ochrany pred ďalším šírením koronavírusu. Informovala o tom agentúra MTI.

Za návrh predložený ministerkou spravodlivosti Judit Vargovou hlasovalo 133 poslancov vládneho bloku Fidesz-KDNP. Proti bolo 55 zákonodarcov a jeden sa zdržal hlasovania. Opoziční poslanci odmietli návrh s odôvodnením, že vláda premiéra Viktora Orbána v uplynulých 90 dňoch trvania mimoriadneho stavu zneužívala svoju moc. Okrem iného kritizovali aj skutočnosť, že kabinet nenariadil masové bezplatné testovanie a že zamestnanci, ktorí sú nútení zostať doma pre nákazu koronavírusom, nemajú zaistenú náhradu mzdy v plnej výške.

Celkový počet infikovaných v Maďarsku do pondelka stúpol na 405.646 a úmrtí na 14.347. Aktuálne je nakazených 82.649 a z ochorenia spôsobovaného koronavírusom sa zotavilo 308.650 osôb. Proti vírusu SARS-CoV-2 zaočkovali dosiaľ 453.457 ľudí, z ktorých 201.005 dostalo aj druhú dávku vakcíny.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.