eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Maďarský opozičný Jobbik podporí vládny návrh zakázať v školách propagáciu homosexuality

Maďarská opozičná strana Jobbik podporí v utorok návrh vládnej strany Fidesz, ktorý žiada, aby bolo v školách zakázané šírenie obsahu „propagujúceho zmenu pohlavia alebo homosexualitu“. Informoval o tom spravodajský server Alfahir.hu blízky Jobbiku.

Jobbik podľa servera bude za tento návrh hlasovať aj napriek tomu, že sú v ňom „pasce“. Po parlamentných voľbách však z právnej normy odstráni „cudzie elementy prepašované Fideszom“, uviedol ďalej Alfahir.hu citujúc tak postoj tejto opozičnej strany, ktorá zároveň zdôraznila, že víta každú iniciatívu sprísnenia trestov za sexuálne a pedofilné trestné činy.

Jobbik podporuje sexuálnu osvetu odborníkmi na školách, pričom trvá na tom, že propagácia rôznych sexuálnych orientácií či zmeny pohlavia nemôže byť tolerovaná.

Nezávislý poslanec parlamentu Ákos Hadházy v pondelok na Facebooku vyzval poslancov opozičných strán, aby hlasovali proti tomuto „homofóbnemu návrhu Fideszu“. Hadházy zdôraznil, že cieľom Fideszu je vytvoriť nového nepriateľa, aby sa ľudia ovplyvňovaní propagandou mali koho obávať – a mali koho nenávidieť.

Na viaceré doplňujúce návrhy balíka zákona trestajúceho pedofíliu zareagovali viaceré ľudskoprávne organizácie, medzi nimi Amnesty International, Maďarský helsinský výbor, Budapest Pride a ďalšie, ktoré na pondelok večer naplánovali demonštráciu pred budovou parlamentu na Kossuthovom námestí.

Poslanci Fideszu predstavili pozmeňovací návrh maďarskému parlamentu ešte vo štvrtok (10. júna) ako súčasť zákona trestajúceho pedofíliu, informovala v piatok agentúra Reuters. Na základe tohto návrhu by mladí ľudia pod 18 rokov nemohli byť v školách vystavovaní „pornografickému obsahu“ alebo akémukoľvek obsahu, ktorí podľa maďarskej vládnej strany „podporuje zmenu pohlavia a homosexualitu“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Maďarský opozičný Jobbik podporí vládny návrh zakázať v školách propagáciu homosexuality

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti