eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Maďarsko: Zazneli výzvy k návratu nosenia rúšok v interiéroch

Za uplynulý týždeň stúpol v Maďarsku počet nakazených novým druhom koronavírusu jedenapolnásobne, pričom vzorky odpadových vôd vykazujú nárast koncentrácie častíc koronavírusu, preto by bolo vhodné opäť zaviesť povinné nosenie rúšok v interiéroch. Povedala to vo štvrtok vo verejnoprávnom rozhlase Kossuth Rádió Ágnes Galgócziová z Centra národného zdravia (NNK).
      
Nosenie rúšok nie je povinné od 3. júla – s výnimkou zdravotníckych zariadení. Galgócziová zdôraznila, že nastalo obdobie, keď je dôležité prekrytie úst a nosa v interiéroch a v prostriedkoch hromadnej prepravy osôb.
      
Starosta Budapešti Gergely Karácsony v polovici októbra vyzval listom maďarského ministra vnútra Sándora Pintéra, aby v interiéroch, na hromadných podujatiach a v prostriedkoch hromadnej dopravy bola v hlavnom meste opäť zavedená povinnosť nosenia rúška.
      
Rezort ľudských zdrojov vtedy uviedol, že ochrana proti aktuálne prebiehajúcej štvrtej vlne koronavírusovej pandémie v Maďarsku je založená na očkovaní. Nosenie rúšok je povinné v zdravotníckych a sociálnych zariadeniach – avšak nosiť ich môže ktokoľvek a kdekoľvek podľa vlastného uváženia, reagovalo ministerstvo.
      
Počet infikovaných koronavírusom v Maďarsku priebežne stúpa, v uplynulých 24 hodinách zaznamenali 2361 nových prípadov nákazy a v súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo za posledný deň 20 pacientov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Maďarsko: Zazneli výzvy k návratu nosenia rúšok v interiéroch

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport