eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Maďarsko je v kritickom stave: Prepukla u nich tretia vlna nákazy

AKTUALIZOVANÉ – Po druhej vlne nákazy novým druhom koronavírusu, ktorá v Maďarsku ani nedoznela a začala opäť stúpať, sa začala tretia vlna. Podľa webovej stránky operačného štábu koronavirus.gov.hu to oznámila vo štvrtok v Budapešti šéfka Úradu štátnej zdravotnej služby Cecília Müllerová s odvolaním sa na aktuálny vývoj nákazy.

V uplynulých dňoch sa podľa jej slov viaceré epidemiologické ukazovatele zhoršili, v stredu stúpol počet potvrdených prípadov nákazy vírusom SARS-CoV-2 oproti predchádzajúcemu dňu o 2853.

Rastie aj počet nakazených

„V nemocniciach rastie počet hospitalizovaných, zatiaľ iba miernym tempom. Počet odkázaných na umelú pľúcnu ventiláciu stúpol na 332 a zomrelo 104 pacientov. Rastie aj počet aktuálne nakazených, ich je 78.625,“ dodala Müllerová, podľa ktorej v tejto situácii je mimoriadne dôležité presné, priebežné a dôsledné dodržiavanie plánu očkovania.

Obnovia činnosť autobusových testovacích miest

Vo štvrtok má podľa jej slov prebrať Maďarsko zásielku 83.500 dávok vakcín AstraZeneca, ktorá bude stačiť na zaočkovanie 41.750 ľudí. Pôvodne ich malo byť ale 88.000 dávok. Ruskú vakcínu Sputnik V už v Maďarsku podávajú, čínska očkovacia látka spoločnosti Sinopharm je ešte v procese preverovania.

Šéfka ÁNTSZ oznámila, že v nadchádzajúcich dňoch obnovia činnosť autobusových mobilných testovacích miest na antigénové testy, kde sa budú môcť dať otestovať ľudia na základe návrhu obvodného lekára. Od vypuknutia pandémie dosiahol v Maďarsku počet jedincov nakazených koronavírusom 394.023 a evidujú dosiaľ 14.035 úmrtí. Vakcínou proti covidu zaočkovali už 365.021 ľudí, z nich 141.023 dostalo aj druhú dávku očkovacej látky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Maďarsko je v kritickom stave: Prepukla u nich tretia vlna nákazy

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti