eReport.sk
Minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó. Foto: TASR

Maďarsko by do konca roka mohlo dostať vakcíny z EÚ aj Číny

Maďarsko by do konca tohto roka mohlo dostať očkovaciu látku proti novému druhu koronavírusu až z dvoch zdrojov. Je totiž možné, že medzi sviatkami bude okrem vakcíny objednanej Európskou úniou (EÚ) dovezená aj vakcína z Číny, povedal v piatok v Budapešti minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

Šéf maďarskej diplomacie v rozhovore pre komerčnú televíznu stanicu ATV spresnil, že ak maďarský Národný ústav farmácie a zdravia potravín (OGYI) posúdi čínsku vakcínu ako bezpečnú a použiteľnú, potom v krátkom čase dovezú z tejto ázijskej krajiny väčšie množstvo očkovacích látok.

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v piatok povedal, že očkovať proti novému druhu koronavírusu sa v Maďarsku začne v prvých dňoch po vianočných sviatkoch. V prvom kole bude k dispozícii 35.000 dávok vakcín, ktorými budú zaočkovaní zdravotníci. Nepovedal však, o ktoré konkrétne vakcíny pôjde, všíma si ATV.

Za posledný deň sa v Maďarsku novým druhom koronavírusu nakazilo 4428 ľudí. Počet úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19 sa v tomto čase opäť priblížil k rekordnej hranici, keď dosiahol 187. Doterajšou bilanciou epidémie koronavírusu SARS-CoV-2 v Maďarsku je 295.977 infikovaných a 7725 úmrtí.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport