eReport.sk
Politici strany Aliancia.
Politici strany Aliancia. Foto: tasr

Maďarskí politici upozornili vládu: Budeme potrebovať čo najviac mobilných očkovacích tímov!

Nárast záujmu o očkovanie z predchádzajúcich dní je potrebné využiť. Upozorňuje na to mimoparlamentná strana Aliancia v súvislosti s projektom Darujme si Vianoce, ktorý má počas nasledujúcich dní podporiť rastúci záujem o očkovanie a zvýšiť očkovanosť. Aliancia zároveň zdôrazňuje význam mobilných očkovacích tímov a možnosť využitia vakcinácie i bez registrácie.

„Význam a účinnosť mobilných očkovacích jednotiek potvrdzujú aj skúsenosti našich krajských poslancov, primátorov a starostov. Popri veľkokapacitných očkovacích centrách a nemocniciach v čo najväčšom počte budeme potrebovať práve mobilné jednotky,“ tlmočila názor Aliancie hovorkyňa Klára Magdeme.

„Zdravie nie je len jednou z najdôležitejších hodnôt“

Poukazuje pritom na fakt, že práve mobilné očkovacie tímy prinesú vakcíny a odbornú radu aj do menších obcí: „K tým, ktorí žijú v odľahlých kútoch Slovenska, k tým najohrozenejším seniorom, ktorí nechodia ani do nákupných, ani do očkovacích centier, a k tým ľuďom, ktorí by za vakcínou neputovali ani do najbližšej nemocnice a ambulancie svojich všeobecných lekárov.“

Za stranu Aliancie vyjadruje presvedčenie, že impulz k adresnému a efektívnemu zintenzívneniu očkovaniu dáva aj piatkový Deň ľudských práv. „Zdravie totiž nie je len jednou z najdôležitejších hodnôt, ale jedným z ľudských práv,“ pripomína Aliancia.

Je pripravených viac ako 100.000 vakcín

Počas nasledujúceho týždňa, teda od 11. do 17. decembra bude pripravené maximálne množstvo očkovacích kapacít na celom Slovensku. „Očkovať sa bude v 65 nemocniciach, 27 poliklinikách, 19 veľkokapacitných očkovacích centrách 602 ambulanciách a je naplánovaných 178 výjazdov v obciach,“ deklaruje Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR. Podľa rezortu je pripravených viac ako 100.000 vakcín pre registrovaných a tiež desiatky tisíc pre neregistrovaných záujemcov.

Alianciu tvoria politici SMK, Mosta a Spolupatričnosti

Aliancia – Szövetség vznikla tak, že na sneme v Šamoríne sa zlúčili maďarské subjekty SMK, Most-Híd a Spolupatričnosť. Cieľ spojenia síl je jednoznačný – už po najbližších voľbách sa vrátiť do parlamentu, prípadne aj do vládnej koalície. V súčasnosti takmer polmiliónovú menšinu nezastupuje v Národnej rade SR ani jedna strana.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Maďarskí politici upozornili vládu: Budeme potrebovať čo najviac mobilných očkovacích tímov!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti