eReport.sk
Emmanuel Macron
Francúzsky prezident Emmanuel Macron Foto: tasr

Macron: S Gréckom a Tureckom pracujeme na humanitárnej operácii pre Mariupol

Francúzsko spolupracuje s Tureckom a Gréckom na spustení „humanitárnej operácie“ zameranej na evakuáciu ľudí z obliehaného ukrajinského mesta Mariupol. V piatok to v Bruseli po summite EÚ oznámil francúzsky prezident Emmanuel Macron. TASR o tom infomuje na základe správ od agentúr AFP a Reuters.

Macron uviedol, že v najbližších hodinách bude mať možnosť hovoriť s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Diskutovať by mali o evakuácii obyvateľov z najviac postihnutých oblastí.

Francúzsky prezident dodal, že spoločná „humanitárna operácia“ Francúzska, Grécka a Turecka má umožniť bezpečne opustiť zničený Mariupol miestnym obyvateľom, ktorí o to požiadajú.

Prístavné mesto Mariupol patrí medzi ukrajinské mestá najviac zasiahnuté ruskou inváziou. Desaťtisíce ľudí sú v ňom uväznené a majú obmedzený prístup k jedlu či elektrine.

Ruské ministerstvo obrany v piatok uviedlo, že prvá fáza „špeciálnej vojenskej operácie“ na Ukrajine je už takmer ukončená a momentálne sa zameriava na úplné „oslobodenie“ Donbasu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ukrajina vojaci
  2. Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador.
  3. Vladimír Putin a Emmanuel Macron.
  4. Volodymyr Zelenskyj
  5. Volodymyr Zelenskyj

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Macron: S Gréckom a Tureckom pracujeme na humanitárnej operácii pre Mariupol

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti