eReport.sk
Francúzsky prezident Emmanuel Macron
zdroj fb/Francúzsky prezident Emmanuel Macron

Macron o predčasných voľbách: Chcem byť užitočný pre našu krajinu, ktorú tak veľmi milujem


Francúzsky prezident Emmanuel Macron v pondelok vyjadril presvedčenie, že Francúzi sa v predčasných parlamentných voľbách rozhodnú správne.

,,Verím, že Francúzi dokážu urobiť správne rozhodnutie pre seba a pre budúce generácie. Mojou jedinou ambíciou je byť užitočný pre našu krajinu, ktorú tak veľmi milujem,“ napísal Macron v príspevku na sociálnej sieti.

Francúzsky prezident v reakcii na predbežné výsledky volieb do Európskeho parlamentu v nedeľu informoval o rozpustení Národného zhromaždenia a oznámil termín predčasných volieb. Tie sa budú konať 30. júna a 7. júla. Centristická strana Obroda (RE) francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona podľa predbežných neoficiálnych výsledkov utrpela v nedeľňajších voľbách do Európskeho parlamentu (EP) tvrdú porážku.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. HLAS SD- Matúš Šutaj Eštok
  2. Už konečne ukončia vojnu?

Predbežné výsledky sú katastrofou

Ako naznačujú prvé prieskumy agentúry IFOP, víťazom eurovolieb sa stalo krajne pravicové Národné združenie (RN) Marine Le Penovej. Macron v nedeľňajšom prejave povedal, že predbežné výsledky v eurovoľbách sú pre jeho vládu katastrofou, ktorú nemôže ignorovať.
Kandidátom na post premiéra v prípade víťazstva RN v parlamentných voľbách bude jej 28-ročný predseda Jordan Bardella, povedal v pondelok podpredseda RN Sebastien Chenu v rozhovore pre francúzsku rozhlasovú stanicu RTL.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Macron o predčasných voľbách: Chcem byť užitočný pre našu krajinu, ktorú tak veľmi milujem

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: