eReport.sk
Francúzsky prezident Emmanuel Macron (uprostred) s ochranným rúškom na zabránenie šíreniu nového koronavírusu hovorí so zdravotníkmi. Foto: tasr/ap

Macron nariadil nočný zákaz vychádzania. Nielen v Paríži


Francúzsky prezident Emmanuel Macron nariadil v Paríži a ďalších ôsmich mestách nočný zákaz vychádzania od 21.00 h do 06.00 h. Toto opatrenie bude platiť od soboty na obdobie najmenej štyroch týždňov, oznámil v stredu večer v televíznom rozhovore. Informáciu priniesla agentúra AFP.

Prezident sa rozhodol opatrenie zaviesť po tom, čo v krajine výrazne stúpol počet osôb nakazených novým koronavírusom. „Musíme konať. Musíme zastaviť šírenie vírusu,“ povedal Macron v interview a dodal, že opatrenia by mali zamedziť návštevy reštaurácií a iných domácností vo večerných a nočných hodinách.

Zákaz vychádzania sa bude týkať aj kín či reštaurácií

Okrem aglomerácie Paríža sa opatrenie dotkne miest Grenoble, Lille, Rouen, Lyon, Aix-Marseille, Saint-Étienne, Toulouse a Montpellier. Zákaz vychádzania sa bude týkať okrem iného kín, reštaurácií či divadiel. Jeho dodržiavanie bude kontrolované a za nedodržanie nariadenia bude hroziť pokuta vo výške 135 eur, avizoval Macron.

V krajine momentálne registrujú 779.000 infikovaných

Cieľom je podľa Macrona aj ochrániť hospodárstvo – pomoc pre podniky bude pokračovať. „Budeme naďalej pracovať. Nestratili sme kontrolu,“ zdôraznil prezident podľa agentúry DPA., dodal však, že situácia je „znepokojujúca“.

V krajine momentálne registrujú 779.000 prípadov ochorenia COVID-19 a v súvislosti s ochorením zaznamenali 33 037 úmrtí.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Macron nariadil nočný zákaz vychádzania. Nielen v Paríži

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne