eReport.sk
Foto: tasr

Macron má toho plné zuby: Je potrebné zaujať “jasný a tvrdý” postoj voči Rusku

Francúzsky prezident Emmanuel Macron označil v nedeľu za „neprijateľné” hromadenie ruských vojakov pri východnej hranici Ukrajiny. Vyzval súčasne na dôrazný postoj voči hrozbe novej vojenskej agresie zo strany Moskvy, informovala agentúra DPA.

„Dnešná situácia a úroveň napätia na tejto hranici je absolútne kontraproduktívna a neprijateľná,” povedal Macron v rozhovore pre americkú televíziu CBS. Hoci podľa vlastných slov podporuje urýchlenie diplomatického úsilia o zmiernenia napätia, postoje voči Moskve musia byť “jasné a tvrdé”.

„Myslím si, že musíme s Ruskom formulovať jasné limity,” uviedol Macron. „Je to jediná cesta, ako byť dôveryhodný. Myslím si, že sankcie samotné nie sú dostačujúce, ale sú súčasťou súboru,” dodal.

Macron v piatok rokoval s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Trojica lídrov žiadala, aby Rusko stiahla svoje jednotky od hranice, a vyzvala na opätovný záväzok dodržiavať nestabilné prímerie na východe Ukrajiny. Nové konzultácie sprostredkované Francúzskom a Nemeckom sú podľa Zelenského plánované na pondelok.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport