eReport.sk
Boris Kollár (Sme rodina).
Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

Má to náročné. Kollár obieha na sviatky čo najviac svojich detí. Ako darček by chcel ponožky a pyžamo

Traja najvyšší slovenskí ústavní činitelia budú tráviť vianočné sviatky so svojou rodinou. Rovnako budú Vianoce prežívať aj ďalší členovia vlády.  

Prezidentka Zuzana Čaputová bude podľa vlastných slov tráviť Vianoce “tak ako vždy, v kruhu najbližších”. Verí, že sviatočné dni umožnia všetkým načerpať nové sily, stíšiť sa a nájsť potrebný pokoj, aby sa v náročnom období, ktoré prežívajú, dokázali do ďalšieho roka pozerať s nádejou.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) bude mať klasické slovenské Vianoce s kaprom, oblátkou, medom, cesnakom aj prerezaním jablka. „Vianoce sa snažím väčšinou tráviť s mojou mamou, bratom. Buď som u Andrey s deťmi, alebo som s Barborkou a Arturkom,” priznal v rozhovore pre plusku.sk. Niektoré deti odcestujú na Vianoce do hôr alebo do zahraničia, tak vtedy s nimi nemôže byť. Bude teda s tými zvyšnými. „Snažím sa obehnúť čo najviac detí,” opísal svoje hektické sviatky Kollár. ktorý má 11 detí s 10 ženami, takže má čo robiť. Na Vianoce by multiotecka potešili ponožky, papuče, pyžamo, ale aj dobrá kniha.  

Premiér Eduard Heger (OĽANO) chce byť na Vianoce so svojou rodinou a mamou. Na Štedrý večer zvykne ísť rodina Hegerových na bohoslužbu. Po príchode domov si rozbaľujú darčeky. “Samozrejme, deti by nevydržali počas večere, keby sme nerozbaľovali darčeky,” poznamenal Heger. Potom sa spoločne najedia. “Zvykneme mať u nás doma maminu a pokúsime sa o to aj tento rok, ale uvidíme, aké budú podmienky z hľadiska pandemickej situácie,” povedal predseda vlády.

Ministrovi financií Igorovi Matovičovi (OĽANO) sa páči zvyk mať štedrovečerný stôl plný, ktorý z východu priniesla jeho manželka. Naopak nemá rád tradičné jedenie strúčika cesnaku. “To je trochu kruté a potom to rýchlo s kapustnicou zajedať, aby ste to necítili,” poznamenal Matovič.

Líder SaS a minister hospodárstva Richard Sulík bude Vianoce tráviť doma s rodinou. Medzi jeho obľúbené tradície patrí stavanie stromčeka. Čo sa týka štedrovečerného menu, prezradil, že kapra nemávajú, no na stole určite nebude chýbať zemiakový šalát. Na Vianoce bude s rodinou aj minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Má to náročné. Kollár obieha na sviatky čo najviac svojich detí. Ako darček by chcel ponožky a pyžamo

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti