eReport.sk
Foto: tasr

Lyžiarska asociácia rozhodla: Zrušili záverečné zjazdy Svetového pohára!

Pre pokračujúce sneženie zrušili v stredu celý program v dejisku Svetového pohára, teda tréningy a súťaže v zjazde. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa tak vo švajčiarskom Lenzerheide priblížila k historickému triumfu pre slovenský šport – dobytiu veľkého glóbusu celkovej víťazky SP.

Rozdelili malé tituly

Malé sezónne tituly za zjazd získali Talianka Sofia Goggiová a Švajčiar Beat Feuz, ten už štvrtýkrát v rade. Výrazne sme zmenili východiská v boji o najväčšie celozimné trofeje a ťažia z toho obe postavy na čele celkových klasifikácií. Petra Vlhová má náskok 96 bodov a vychádzajúc z pozície, že (tiež ohrozený) štvrtkový super-G sa pôjde, do víkendu by mala ísť s náskokom.

Vlhová bojuje o histrorický triumf nie len pre seba ale aj pre Slovensko – Foto: tasr

Jeho hodnota by nemusela byť skresaná natesno, ak by Vlhová pri očakávanom pódiovom umiestnení Lary Gutovej-Behramiovej zašla svoje vysoké štandardy, naposledy síce v superobrovskom slalome SP neuspela, ale predtým v Ga-Pa ako jediná konkurovala svojej švajčiarskej rivalke a skončila druhá.

Vlhová bližšie k historickému úspechu

Tak či onak, Vlhová by mala ísť dostatočne dobre na to, aby jej náskok predstavoval viac ako 20 bodov. Potom by sa mohla maximálne sústrediť na sobotnú obhajobu malého glóbusu za slalom s vedomím, že keby sa jej jazdy o “všetko alebo nič” nevydarili, v nedeľnom obrovskom slalome by mala stále všetko vo vlastných rukách a nohách s bonusovým faktom, že by mohla skončiť aj za Gutovou.

Petra Vlhová sa stala víťazkou pretekov v Jasnej – Foto: tasr

Rátajúc od tretieho  horšieho miesta súperky by to ani nemuselo byť o priečku za ňou. Ak zrušia super-G, Vlhová by o senzačný športový úspech mohla prísť iba v rovine bezbrehej teórie.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport