eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Ľudia sa pustili do Matoviča: Pavlínke chcel urobiť radosť. Odtrhol zákonom chránený kvet?

Na konci slnečného víkendu sa expremiér Igor Matovič prihovoril svojim fanúšikom cez sociálnu sieť. Chcel sa pochváliť, aké prekvapenie prichystal pre svoju Pavlínku. Nevinný darčekom si ale možno zarobil na poriadny malér!

Drahý kvietok?

Ach, ten Igor! Na statusy súčasného ministra financií si už ľudia ako tak zvykli. Obvinil v nich už hádam každého a keď nie to, poľutoval sa či „povtipkoval“ o tom, ako sa namiesto obyčajného šampónu pre mužov, osprchoval tým pre mačky. Teraz ľudí pobúril na sociálnej sieti niečím úplne iným. Niečím, čo podľa mnohých nie je v súlade so zákonom.

„Vy dnes ako?“ spýtal sa expremiér svojich fanúšikov na svojom Facebooku. „Z lásky mojej Láske z lúky pri Lučenci,“ zneli ďalšie jeho slová. Aj keď treba uznať, že romantická duša sa v ňom nezaprie, pod príspevkom sa spustila vlnka kritiky. Mnohí obvinili expremiéra z toho, že kytičku, ktorú chce venovať Pavlínke, urobil zo zákonom chráneného kvetu, presnejšie z Klinčeka lesklého.

Rozobrali ho v komentároch

„Krajina je plná odvážlivcov nepoužívajúcich logické myslenie – ale vyrvať zo zeme rastlinu, ktorá je chráneným druhom so spoločenskou hodnotou cca 70 euro, ak nie viac a pochváliť sa tým verejne na sociálnej sieti, na to človek veru musí mať g*le. V tomto prípade, žiaľ, ani nevedomosť neospravedlňuje. Len kvôli tej úbohej rastlinke nezvolajte tlačovku,“ znel prvý kritický komentár, ktorý sa objavil pod príspevkom. V ňom komentujúci označil kvet za Klinček lesklý. „Výborne tlieskam Vám. Ako už niekto poukázal, natrhali ste veľmi vzácny endemit Klinček Lesklý, ktorý rastie len u nás a nikde inde na svete, zákonom chránený. Budajovi isto trhá jeho ekologické srdiečko,“ znel ďalší.

Aj keď sa o Klinček jedná, podľa všetkého ide o Klinček slzičkový, ktorý na Slovensku môžeme nájsť kade tade. Dôvod je prostý a to, že ten lesklý rastie až pri 1300 metroch nad morom pri Tatrách. Práve ten patrí k druhu rastlín, ktoré sú u nás takmer ohrozené. Avšak o aký kvet presne ide, necháme na posúdenie odborníkom.

Zdroj: Facebook Igor Matovič


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ľudia sa pustili do Matoviča: Pavlínke chcel urobiť radosť. Odtrhol zákonom chránený kvet?

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti