eReport.sk
Luděk Sobota a manželkou, foto: profimedia

Luděk Sobota: Neuveríte, ako majú s manželkou podelené darčeky!

Blížia sa sviatky pokoja, ale v dnešnej konzumnej dobe sa stresu nevyhneme. Blízki čakajú darčeky a nikto nechce sklamať. Tento stres český herec a zabávač Luděk Sobota (77) pred rokmi odstránil. S manželkou majú vypracovaný systém.

Tvrdí o sebe, že je životný pesimista a fatalista. Čo sa má stať, stane sa. Hoci väčšinou hrával role, kde vyzeral ako babrák, v skutočnom živote bol sukničkár. Na konte má niekoľko románikov so známymi herečkami. Podľahla mu aj speváčka Helena Vondráčková. Jeho prvé manželstvo nedopadlo šťastne, druhé sa už vydarilo. S manželkou Adrienou Sobotovou spísal svoju knihu Holé a trápne dýchanie, ktorú teraz narozprával do audioknihy. A že so Sobotovým špecifickým hlasom ide o vydarené dielo, niet pochýb.

O zdraví

Herec je známy hypochonder, zaujíma sa o východné filozofie, holotropné dýchanie a veštenie z kariet. V knihe sa priznal, že trpí žalúdočnými problémami. Pripisuje to školským časom: „Tie stavy boli spôsobené tým, že ma na škole nútili hrať niečo iné, ako som chcel. Neskôr, keď boli v televízii prenosy zo Semaforu alebo rôzne výstupy, zdvíhal sa mi žalúdok a bolo mi na zvracanie. Už roky mám preto vo vrecku pripravený rozpustný Celaskon. Vo chvíli, keď cítim, že to na mňa ide, zahryznem sa do neho a zlepší sa to.

Darčeky

Aby sa herec a zabávač so žalúdočnými problémami vyhol ďalšiemu stresu a nepridával si, je jeho manželka počas Vianoc tolerantná a veľké očakávania od neho nemá: „Luděk neznáša nakupovanie darčekov. Tak si ho sama kúpim, zabalím a on má za úlohu dať mi ho pod stromček. Tak dúfam, že ho tam nájdem. V minulosti sa už stalo, že naň Luděk zabudol,“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Luděk Sobota: Neuveríte, ako majú s manželkou podelené darčeky!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti