Hráč Liverpool Thiago, foto:fb/liverpool

Liverpool sa trápi, Burnley ukončilo jeho famóznu sériu bez domácej prehry!

Futbalisti FC Liverpool prekvapujúco prehrali v 18. kole anglickej Premier League doma s FC Burnley 0:1. O triumfe hostí rozhodol v 83. minúte z pokutového kopu Ashley Barnes. Burnley ukončilo 68-zápasovú domácu neporazenosť Liverpoolu.

Úradujúci majster je v tabuľke štvrtý, na lídra Manchester United stráca už šesť bodov. Liverpool mal počas celého duelu s Burnley územnú prevahu, nenašiel však kľúč k prekonaniu pozornej defenzívy hostí. V 82. minúte brankár Liverpoolu Alisson Becker fauloval v šestnástke Barnesa, ktorý z bieleho bodu prudkou strelou k žrdi rozhodol o nečakanom víťazstve Burnley. Liverpool v Premier League neskóroval už v štyroch zápasoch v rade. Jeho posledný ligový gól strelil Sadio Mané ešte 27. decembra 2020.