eReport.sk
Foto: Shutterstock

Literatúra za čias internetu. V Nórsku vyšiel prvý instagramový román

Umenie môže mať veľa podôb. Potvrdil to aj projekt nórskeho vydavateľstva Gyldendal. Dvadsaťosemročný autor Alexander Kielland Krag vydal jeho prostredníctvom prvý román na svete, ktorého kompletná publikácia sa odohrala na Instagrame. Na tejto obľúbenej sociálnej sieti si ho prečítali tisícky užívateľov.

Román má názov Dette blir mellom oss, čo v preklade znamená Ostane to medzi nami. „Kniha je príbehom o mladej láske, dospievaní a hľadaní svojho miesta v živote. Je to príbeh pre mladých ľudí porozprávaný tam, kde mladí ľudia príbehy hľadajú – na Instagrame,“ uviedli tvorcovia projektu. Dielo sa zaradilo medzi víťazov Fast Company 2021 World Changing Ideas Awards.

Obsah knihy bol na Instagrame postupne zverejňovaný 45 dní. Každý deň sa na instastories poodkryl ďalší úryvok príbehu doplnený fotkou, hudbou alebo videom. Profil bolo potrebné sledovať denne, aby čitateľom neunikla žiadna časť. Touto cestou si román prečítalo viac ako štyritisíc užívateľov sociálnej siete. „Všeobecný pokles čitateľov medzi mladšou generáciou znamená, že veľa z nich prichádza o príbehy, ktoré by im mohli pomôcť dodať odvahu. Chceli sme sa k nim preto dostať cez literatúru, ale zároveň mimo knihy. Reakcie boli ohromujúce. Ukazuje to, že dobre spracované príbehy si vždy nájdu cestu k ľudským srdciam,“ dopĺňajú tvorcovia.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport