eReport.sk
Zoroslav Kollár
Zoroslav Kollár Foto: tasr

Lipšicov úrad koná: ÚŠP obžaloval Zoroslava Kollára. Hrozí mu 15-ročný trest!

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v utorok obžalobu na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) na konkurzného právnika Zoroslava Kollára a podnikateľa Tomáša R. Týka sa troch skutkov v súvislosti s poskytnutím úplatkov za to, aby Kriminálny úrad finančnej správy (KÚFS) umožnil bezproblémovú nelegálnu výrobu cigariet.

Prokurátor ÚŠP podal obžalobu

V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody od desať do 15 rokov. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová. „Dnes podal prokurátor ÚŠP obžalobu na ŠTS Pezinok na obvineného Tomáša R. a Zoroslava K. za tri skutky z obdobia 2019 – do februára 2020 právne kvalifikované ako pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku spáchaný formou účastníctva,“ priblížila hovorkyňa.

Prepadnutie majetku a dlhoročný trest

Ako ďalej uviedla, má ísť o poskytnutie úplatkov v stotisícoch eur za to, „aby KÚFS umožnil bezproblémovú nelegálnu  výrobu cigariet, teda poskytol tzv. ochranu pred vyšetrovaním“. Okrem desať až 15-ročného trestu im hrozí v prípade dokázania viny aj trest prepadnutia majetku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lipšicov úrad koná: ÚŠP obžaloval Zoroslava Kollára. Hrozí mu 15-ročný trest!

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti