eReport.sk
Kuciak písal aj o Lipšicovi
Daniel Lipšic. Foto: tasr

Lipšic podal obžalobu na zločinecký gang: Obvinených je osem ľudí, dvaja spolupracujú

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic podal v piatok (6. 8.) na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku obžalobu na členov zločineckej skupiny Sereďania, ktorí majú na svedomí aj vraždu podnikateľa zo Šale Alojza Bôrika z roku 2008.

„Právna kvalifikácia sa týka zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy, obzvlášť závažného zločinu ublíženia na zdraví a obzvlášť závažného zločinu krádeže,“ uviedol Lipšic.

Skupinu viedol nebohý Maroš Kováč

Obžaloba je podaná na osem obvinených. Traja boli vylúčení na samostatné konanie, dvaja z nich spolupracujú. V prípade uznania viny hrozí niektorým z obvinených až trest odňatia slobody na doživotie. Obžaloba bola podaná na Petra T., Miroslava J., Martina K., Zdenka Š., Marka M., Mariána V., Jána Š. a Erika B.

„Ide o zločineckú skupinu, ktorá niekoľko rokov v oblasti mesta Sereď, ale aj Galanta a Šaľa sa venovala závažnej, najmä násilnej majetkovej trestnej činnosti,“ dodal Lipšic. Ako objasnil, skupinu viedol nebohý Maroš Kováč.

Gang mal za vraždu zinkasovať tri milióny korún

Skupina páchala tiež dlhodobú organizovanú trestnú činnosť spočívajúcu v krádežiach kamiónových súprav a pracovných strojov a páchaní násilnej trestnej činnosti.

Vraždu spomínaného Bôrika si podľa informácií TV Markíza mal objednať nebohý podnikateľ z Galanty Kováč. Gang mal za vraždu zinkasovať tri milióny slovenských korún. Medzi obžalovanými figurujú aj viacerí členovia známeho bankomatového gangu, a to Peter T. a Roman P. Dvojica si odpykáva tresty odňatia slobody za inú závažnú trestnú činnosť. Bôrika zastrelili samopalom v marci 2008. Tri roky nato sa stal obeťou atentátu aj Kováč.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lipšic podal obžalobu na zločinecký gang: Obvinených je osem ľudí, dvaja spolupracujú

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti