eReport.sk
Daniel Lipšic prichádza na Najvyšší súd SR
Daniel Lipšic. Foto: tasr

Lipšic dal po kritike od Fica status: Zrejme chcel odkázať, že si 110-tisíc eur ročne zaslúži!

Robert Fico, ktorý Daniela Lipšica v utorok označil za najzbytočnejšieho šéfa špeciálnej prokuratúry uviedol, že jeho ročný príjem predstavuje sumu 110-tisíc eur. Špeciálny prokurátor po tlačovke Smeru zverejnil na sociálnej sieti status, v ktorom okrem uviedol, že by chcel jeden deň v týždni stráviť v pojednávacej miestnosti. Považuje to za prvú líniu každého prokurátora.

Lipšic svoje stanovisko uverejnil po tom, ako ho v utorok kritizovala opozičná strana Smer-SD. Poukázal na to, že k jeho pozícii patrí aj veľká miera zdržanlivosti pri komunikácii, a preto sa ju na sociálnych sieťach rozhodol obmedziť.

“V každom prípade som rád, že sa mi zatiaľ darí napĺňať jedno z mojich predsavzatí – zostať v kontakte so živým právom, zúčastňovať sa na výsluchoch či súdnych pojednávaniach,” skonštatoval Lipšic s tým, že minulý týždeň pojednával jednu z vecí zločineckej skupiny Sátorovcov na Špecializovanom trestnom súde a následne väzbu obvinených z prípravy úkladnej vraždy exstarostu obce Marianka.

Zdroj: fb/daniel.lipsic.5

Šéf Smeru-SD Robert Fico v utorok namietal Lipšicovu zaujatosť vzhľadom na jeho politickú, ale aj právnickú minulosť. Okrem toho, že ho považuje za politického nominanta expremiéra Igora Matoviča (OĽANO), poukázal na jeho vystupovanie vo viacerých závažných kauzách ako Očistec, Plevel a podobne. Pripomenul, že Lipšic v nich zastupoval viaceré osoby. Dodal, že ak by nemal byť aktívny vo veciach, kde hrozí jeho zaujatosť, všetko by padlo na jeho podriadeného Petra Kysela. Za najlepšie riešenie preto Fico považuje Lipšicov odchod. Lipšicovu pozíciu označil Fico za neudržateľnú.

Fico, ktorý Lipšica označil za najzbytočnejšieho šéfa špeciálnej prokuratúry uviedol, že jeho ročný príjem predstavuje sumu 110-tisíc eur. “Napriek tomu, že je v pozícii špeciálneho prokurátora s významnými právomocami nemôže dohromady nič robiť , nakoľko bol čistý politický nominant pána Matoviča a dostal sa do pozície, vzhľadom na jeho bývalé pôsobenie, ktoré ho úplne vylučuje z rôznych konaní.” Video z tlačovky Roberta Fica nájdete TU.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity