tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Daniel Lipšic, foto: twitter

Lipšic bol v „ženskej“ Silnej zostave! Popularizuje funkciu či šíri svoju agendu?

„Päť žien o slabých miestach našej spoločnosti,“ takýmto popisom promuje RTVS reláciu Silná zostava. Tentokrát boli témou programu, ktorý moderuje Veronika Cifrová Ostrihoňová, problémy pri kolúznej väzbe a prítomných hostí nebolo päť a neboli to ani všetko ženy. Do dámskej diskusie bol netradične pozvaný aj muž a to rovno špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

Verejnoprávny telerozhlas reláciu predstavoval ako ženský pohľad na problémy, ktoré trápia verejnosť. Do dielu kde sa rozoberali úskalia kolúznej väzby prišiel debatovať okrem advokátky Jany Kubáňovej a stálej hosťky komičky Simony Salátovej nečakane aj prvý muž špeciálnej prokuratúry Daniel Lipšic.

Lipšic: Väčšinou si za to môžu samy

Špeciálny prokurátor predostrel svoj názor na aktuálnu debatu o kolúznej väzbe. „Účelom väzby nie je niekoho akoby donútiť k priznaniu. Je pravdou, že je to legitímna téma – podmienky výkonu väzby. Čo mňa na tom prekvapuje, že tá diskusia začala až teraz,“ poznamenal Lipšic. Dodal, že podmienky vo väzbe sú rovnaké už 15 rokov a mierne sa zlepšujú.

„Vtedy to nikomu neprekážalo a dnes keď máme množstvo ľudí z tých vrchných poschodí spoločenského života vo väzbe, tak zrazu sa to stalo centrom pozornosti všetkých v zásade,“ myslí si špeciálny prokurátor.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic ako hosť v relácii RTVS Silná zostava. – Foto: RTVS

Oponovala mu advokátka Jana Kubáňová, ktorá upozornila na problémy s neskorým doručovaním pošty, obmedzeným telefonovaním či nehumánnymi hygienickými podmienkami. Osobitnou kapitolou sú podľa nej osobné návštevy. „Dnes zhodou okolností mi volal môj klient s plačom, že umožnili mu po vyše roku kontaktnú návštevu s rodinou, s manželkou a jeden a pol ročným synčekom,“ uviedla v relácii advokátka. Zdôraznila, že jej klient sa však ani nemohol dotknúť svojho syna.

„V absolútnej väčšine prípadov, to že majú obmedzený kontakt s rodinou – čo je strašne ťažké – je ich vina,“ reagoval Lipšic v zmysle, že si za to môžu sami. Doplnil, že prísnejšie obmedzenie kontaktu s rodinou súvisí aj s pandémiou covidu.

Lipšic popularizátor

Okrem debaty o kolúznej väzbe bola zaujímavá aj samotná prítomnosť špeciálneho prokurátora v diskusii. Jeho predchodca – aktuálne väzobne stíhaný Dušan Kováčik – sa mediálnym výstupom skôr vyhýbal. Prítomnosť Daniela Lipšica v takomto formáte televízneho programu je preto prekvapujúca. O to viac, že podľa názvu malo ísť o čisto ženskú záležitosť.

„Zdá sa mi, že u pána Lipšica ešte špeciálne pretrváva taký jeho skôr politický postoj k vyjadrovaniu pre novinárov pred tým odborným. Asi to prepnutie toho mentálneho nastavenia je pre neho náročnejšie ako pre ľudí, ktorí neboli vo vrcholovej politike,“ zhodnotil marketingový odborník Róbert Slovák. „Mám taký pocit, že s príchodom pána Lipšica do tejto funkcie sa trošku popularizovala táto pozícia,“ uviedol.

Podľa experta na komunikáciu Pavla Minára Lipšic reagoval na množstvo názorov, ktoré sa v téme kolúznej väzby na verejnosti objavili. „On si uvedomuje, že musí pracovať s verejnou mienkou v rámci tých svojich záujmov, to znamená, že prezentoval svoju verziu pravdy. Vycítil, že potrebuje šíriť svoju agendu,“ skonštatoval Minár.

Po stretnutí v SIS cíti, že musí komunikovať

O to viac, že minulý týždeň prenikla do médií informácia o stretnutí politických špičiek s predstaviteľmi polície a prokuratúry v SIS. „Oni všetci cítia, že situácia je veľmi vážna minimálne od toho stretnutia „G10″ v SIS-ke, že treba komunikovať,“ pridal postreh Minár.

Telerozhlas vysvetlil, že špeciálny prokurátor nebol prvým mužský hosť relácie, väčšinový priestor ale naďalej zostane ženským predstaviteľkám. „Obsadenie hostí sa teda odvíja od aktuálnej témy a od začiatku vysielania sa aj v dokrútkach počas relácií objavilo už viacero mužských respondentov,“ odpísal nám PR manažér RTVS Stanislav Čačko.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lipšic bol v „ženskej“ Silnej zostave! Popularizuje funkciu či šíri svoju agendu?

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku