eReport.sk
český minister zahraničných vecí Jan Lipavský, zdroj tasr
český minister zahraničných vecí Jan Lipavský, zdroj tasr

Lipavský navštívi Slovensko: S ministrom Blanárom bude rokovať o česko-slovenských vzťahoch aj o situácii na Ukrajine


Český minister zahraničných vecí Jan Lipavský navštívi v utorok 18. júna Slovensko. V Bratislave sa stretne s rezortným partnerom Jurajom Blanárom (Smer-SD), s ktorým bude rokovať o česko-slovenských vzťahoch i o situácii na Ukrajine. Čakajú ho schôdzky aj s ďalšími slovenskými politikmi vrátane nového prezidenta Petra Pellegriniho. Informoval český rezort zahraničných vecí.

Lipavský najskôr položí vence pri pamätníku Milana Rastislava Štefánika a Tomáša Garrigua Masaryka. ,,Šéf českej diplomacie bude potom rokovať so slovenským ministrom Blanárom o česko-slovenských vzťahoch, súčasnej situácii na Ukrajine, aktuálnych bezpečnostných otázkach a agende, týkajúcej sa Európskej únie,“ spresnilo české ministerstvo.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.
  2. Prezident SR Peter Pellegrini
  3. Novozvolený prezident Peter Pellegrini
  4. počasie, slnko, teplo, horúčava

Rokovanie s ministrom obrany Robertom Kaliňákom

Popoludní sa v historickej budove parlamentu stretne s podpredsedom Národnej rady SR Petrom Žigom (Hlas-SD), ktorý je poverený jej vedením. Potom zamieri na úrad vlády, kde ho čaká rokovanie s podpredsedom kabinetu a ministrom obrany Robertom Kaliňákom (Smer-SD). Návštevu Lipavského zavŕši stretnutie s Pellegrinim v Prezidentskom paláci.

Česko začiatkom marca v reakcii na postoj SR k vojne na Ukrajine odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie, ktoré sú prejavom nadštandardných vzťahov medzi štátmi. Kabinet českého premiéra Petra Fialu to zdôvodnil nesúhlasom s niektorými krokmi slovenskej vlády v oblasti zahraničnej politiky. Lipavský začiatkom apríla uviedol, že hoci rozhodnutie Česka vzťahy medzi krajinami ovplyvnilo, ostávajú „veľmi dobré“.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lipavský navštívi Slovensko: S ministrom Blanárom bude rokovať o česko-slovenských vzťahoch aj o situácii na Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne