Lionel Messi, foto:tasr

Lionel Messi prekonal ligový rekord počas demolácie Realu Sociedad

Futbalisti FC Barcelona rozstrieľali v nedeľňajšom zápase 28. kola španielskej La Ligy Real Sociedad San Sebastian 6:1 a pripísali si piate ligové víťazstvo v sérii. Katalánci poskočili na 2. miesto tabuľky a na vedúce Atletico Madrid strácajú štyri body.

Rekordný moment Messiho

Lionel Messi odohral rekordný 768. zápas za Barcelonu a o jeden tak prekonal svojho bývalého spoluhráča Xaviho. Argentínsky útočník si okorenil duel dvoma gólmi v 56. a 89. minúte. Počas pôsobenia v klube ich strelil už 663 a pridal 291 asistencií. Ďalšie dva presné zásahy zaznamenal Sergino Dest, po jednom góle pridali Antoine Griezmann a Ousmane Dembele.

Radosť hráčov Barcelony

Atletico si udržalo pozíciu lídra

Atletico Madrid zvíťazilo nad Deportivom Alaves 1:0. Jediný gól strelil v 54. minúte uruguajský útočník Luis Suarez, pre ktorého to bol devätnásty presný zásah v prebiehajúcom ligovom ročníku. Hostia nevyužili obrovskú príležitosť na vyrovnanie v 86. minúte, keď pokus Joselua z bieleho bodu zlikvidoval Jan Oblak. Atletico figuruje na čele tabuľky o štyri body Barcelonu, tretí Real Madrid stráca šesť.

Atletico si poradilo s Alaves

Výsledky zápasov 28. kola La Ligy:

Real Sociedad San Sebastian – FC Barcelona 1:6 (0:2)
Góly: 77. Barrenetxea Muguruza – 37. Griezmann, 43. a 53. Dest, 56. a 89. Messi, 71. Dembele

Atletico Madrid – Deportivo Alaves 1:0 (0:0)
Gól: 54. Suarez

Valencia CF – Granada CF 2:1 (1:0)
Góly: 4. Wass, 66. Blanco – 90. Soldado

Villarreal CF – Cadiz CF 2:1 (1:0)
Góly: 5. Moreno (z 11 m), 67. Bacca – 69. Alex

Getafe CF – Elche CF 1:1 (0:1)
Góly: 61. Unal – 20. Milla