Burak Yilmaz, foto:instagram

Lille otočilo duel so Spartou, AC Miláno v súboji so Celticom

Futbalisti AC Miláno postúpili z H-skupiny do šestnásťfinále Európskej ligy 2019/2020. Vo štvrtkovom zápase 5. kola doma zdolali Celtic Glasgow 4:2. Z „háčka“ ide ďalej aj Lille, ktoré zdolalo Spartu Praha 2:1.

Sparta prišla v 65. minúte o vylúčeného Ondřeja Čelůstku, no vzápätí otvorila skóre vďaka Ladislavovi Krejčímu II. Postup zo skupiny zabezpečil pre Lille a v konečnom dôsledku aj AC Miláno „dvojgólový“ Burak Yilmaz. V drese Sparty absentovali zranení Slováci Lukáš Štetina i Dávid Hancko. Milánčania prehrávali v 14. minúte 0:2. Ešte do prestávky však vyrovnali a po zmene strán dokonali obrat vďaka zásahom Jensa Haugeho a Brahima Diaza.

Divoký zápas zažil Linz v J-skupine, ktorý dokázal doma remizovať s Tottenhamom 3:3. Rakúšania v 87. minúte prehrávali 2:3, ale v nadstavenom čase dokázali vybojovať bod. Ani to im však napokon nestačilo a ďalej ide Tottenham, ktorý má lepšiu bilanciu vzájomných zápasov. Rozhodol o tom triumf lídra tabuľky Antverp nad Ludogorcom Razgrad 3:1. Aj belgický tím má istotu účasti v šestnásťfinále.

Výsledky zápasov 5. kola Európskej ligy:

AEK Atény – SC Braga 2:4 (1:3)
      Góly: 31. Oliveira, 89. Vasilantonopoulos – 8. Tormena, 10. Esgaio, 45. Horta, 83. Galeno

OSC Lille – Sparta Praha 2:1 (0:0)
      Góly: 80. a 84. Yilmaz – 71. Krejčí II., ČK: 65. Čelůstka (Sprata) po druhej ŽK

AC Miláno – Celtic Glasgow 4:2 (2:2)
      Góly: 24. Calhanoglu, 26. Castillejo, 50. Hauge, 82. Diaz – 7. Rogič, 14. Edouard