tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Joe Biden, foto: tasr/ap

Lídri zagratulovali Bidenovi k víťazstvu v prezidentských voľbách

Britský premiér Boris Johnson označil víťazstvo novozvoleného prezidenta USA Joea Bidena a viceprezidentky Kamaly Harrisovej za „historický úspech“. Napísal to v sobotu na svojej sociálnej sieti v rámci gratulácie obom politikom.

V príspevku zároveň nazval USA „najdôležitejším spojencom“ Británie a dodal, že sa „teší na úzku spoluprácu“ v oblastiach, ako sú klimatická zmena, obchod či bezpečnosť.

Macron je pripravený na spoluprácu

Bidenovi a Harrisovej zagratuloval k víťazstvu aj francúzsky prezident Emmmanuel Macron, ktorý je podľa vlastných slov pripravený na spoluprácu s novou administratívou Spojených štátov. „Máme veľa čo robiť, aby sme zvíťazili nad výzvami dnešnej doby,“ napísal Macron na Twitteri, pričom vyzval USA na spoluprácu.

Merkelová: Naše priateľstvo je nenahraditeľné

Ďalšou v poradí gratulantov bola nemecká kancelárka, ktorá označila spoluprácu Nemecka s USA za „nenahraditeľnú“. „Naše transatlantické priateľstvo je nenahraditeľné, ak chceme zdolať najväčšie výzvy našich životov,“ citoval ju na sociálnej sieti hovorca nemeckej vlády, píše agentúra AFP.

Zbor voliteľov sa zíde 14. decembra

Víťazom amerických prezidentských volieb sa stal demokratický kandidát Joe Biden po tom, čo zvíťazil v štáte Pensylvánia. Bývalý viceprezident presiahol hranicu 270 hlasov voliteľov, a tak porazil svojho republikánskeho protikantidáta a úradujúceho šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa. Informovali o tom v sobotu agentúra AFP a stanica CNN na svojej webovej stránke. Úradujúci americký prezident Donald Trump odmieta prijať prehru v prezidentských voľbách. Vyhlásil, že voľby sa ešte neskončili a má záujem v tejto veci podniknúť ďalšie právne kroky. Zbor voliteľov, ktorý formálne zvolí prezidenta a viceprezidentku na ďalšie funkčné obdobie, sa zíde 14. decembra.

Prezidentské voľby v USA aj sčítavanie hlasov sme sledovali minútu po minúte. Kto je Joe Biden je, si môžete prečítať TU.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lídri zagratulovali Bidenovi k víťazstvu v prezidentských voľbách

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku