eReport.sk
Libuše Šafránková
Libuše Šafránková, foto: profimedia

Libuše Šafránková: Statočný čin pri nakrúcaní kultového filmu!

Herečka Libuše Šafránková († 68) bola aj hviezdou nesmrteľnej komédie Vesničko má středisková. S režisérom Menzelom si rozumeli.

S Menzelom sa dobre poznali z Činoherného klubu a bol to on, kto urýchlil jej návrat po materskej. Dokonca ju navštevoval aj doma, hoci sa tváril, že chodil za jej mužom Josefom Abrhámom. „Taktiež sa tváril, že obdivuje aj malého Pepu, lenže medzitým mi ponúkal role. Ja som mala iné starosti, hormóny pracovali a ani som nevnímala, že ma tlačí do divadla,“ spomínala obľúbená herečka na 70. roky. Nakoniec sa nechala prehovoriť.

Menzel ju neobsadil len do divadla. Ponúkol jej aj rolu vo filme Vesničko má středisková. S režisérom rozmýšľali o tom, kto by mohol stvárniť jej milenca. „Libuška mi vtedy povedala, že mám zobrať Honzu Hartla. Ideálný, plachý, nešikovný milenec. A hlavne mu pomôžeš,“ povedal vtedy Jiří Menzel.

Libuška na neho urobila oči a už nemohol cúvnuť. Jan Hartl mal vtedy veľký problém, hral len v divadle a dva roky nefilmoval. „No vidíte, ľudia si Honzu pamätajú najmä z tejto role,“ vyhlásil slávny režisér. Libuška Šafránková bola šedou eminenciou filmu, pomohla aj kolegom. „Zostalo to medzi nimi, nikdy o tom nehovorila. Ona je niečo ako keď vyjde slniečko. Má auru ako malé deti. Potešíte sa len pohľadom na ňu,“ hovoril s láskou Menzel.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport