eReport.sk
Libuše Šafránková, foto: profimedia

Libuše Šafránková: Režisér Popolušky jej nevedel do smrti odpustiť!

Na zosnulú herečku Libušu Šafránkovú (†68) spievali ódy nielen diváci, ale aj hereckí kolegovia. Potom tu bol režisér Václav Vorlíček(†88), ktorý jej nevedel prísť na meno.

I keď sa o nej hovorilo ako o božskej Libuške, režisér Vorlíček, ktorý ju obsadil na nestarnúcej klasiky Tri oriešky pre Popelku a urobil z nej hviezdu, mal s herečkou úplne iné skúsenosti. „Naposledy na mňa urobila tak hnusný podraz, že ju už nikdy nepozdravím keby sme s náhodou stretli,“ povedal pred rokmi.

Klasik čiernej komédie vtedy popísal situáciu kedy sa na neho Šafránková vykašľala a medzinárodne ho strápnila. „Volali mi z prestížneho berlínskeho týždenníku, že by radi urobili reportáž k filmu Ako utopiť doktora Mráčka. Tak som volal Jaromírovi Hanzlíkovi a Libuši Šafránkovej, či by dali rozhovor. Obaja súhlasili. Redaktorka a fotograf prišli z Berlína, Hanzlík dokonca zo Švajčiarska. Chvíľu pred stretnutím som volal Šafránkovej, ktorá mi bez udania dôvodu oznámila, že nepríde. To už som sa pekne naštval. O to viac, že predtým jej syn nakrúcal dokument k jej šesťdesiatke. A ja som v ňom dvadsať minúť básnil ako blbec, aká je úžasná!,“ krútil hlavou Vorlíček.

„Tým to pre mňa končí. Keď ju stretnem prejdem okolo nej ako okolo neviditeľnej osoby,“ povedal vtedy nekompromisný režisér.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport