eReport.sk
Libuše Šafránková
Libuše Šafránková, foto: profimedia

Libuše Šafránková Popolušku zatracovala: Čo prezradil režisér?

Libuška Šafránková (†68) mala na pohrebe nad rakvou črievičku, známu z kultovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku. Aj napriek veľkej popularite svoju rolu zatracovala.

Aj napriek tomu verejná rozlúčka so známou Popoluškou prebehla v štýle slávnej rozprávky. Do kostola svätej Anežky Českej prišlo aj množstvo jej priateľov a hereckých kolegov. Všetko sa nieslo v duchu slávnej rozprávky. Nad rakvou dominovala Libuškina črievička. Originálna topánka z filmu sa aktuálne nachádza v Nemecku, kde je súčasťou výstavy a tak ju nahradila topánka z Národného divadla a hry Zimná rozprávka, kde hrala Libuška Hermionu.

Atmosféru poslednej rozlúčky dokresľovala rozprávková pieseň Kdepak ty ptáčku hnízdo máš od Karla Gotta. Možnosť rozlúčiť sa s Popoluškou si nenechal ujsť aj rozprávkový princ Pavel Trávniček, ktorého jej smrť zasiahla. Pritom herečka nechcela mať s rolou nič spoločné. „Je mi trochu ľúto, že Libuška je voči rozprávke taká chladná. Neviem, prečo je taká. Zrejme jej vadí, že je spojená len s jednou rolou, ale to už je údel hercov,“ posťažoval sa pred rokmi zosnulý režisér Václav Vorlíček.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport