eReport.sk
Richard Sulík. Foto: tasr

Liberáli vidia „veľký obrat“ u Remišovej! Čo si o tom myslí Sulík?

Sľúbil niečo premiér Igor Matovič (OĽaNO) strane Za ľudí za obetovanie koaličného partnera? To by bola kolosálna zrada! Veríme, že Veronika Remišová by takého niečoho nebola schopná a ide len o komunikačné šumy. Aj toto zaznieva z Liberálneho domu. Šéf SaS reaguje, že scenár prípadnej trojkoalície by nepovažoval za férový.

Ak by premiér odišiel z funkcie, potom nemá zmysel, aby SaS opustila vládu. Uviedol to predseda SaS a vicepremiér Richard Sulík vo štvrtok v Národnej rade (NR) SR. Svoju demisiu chce prezidentke odovzdať budúci týždeň. Matovičovi dal ultimátum do stredy (24. 3.). Ak by sa partneri dohodli na zotrvaní v trojkoalícii, nepovažoval by to za férové.

Pripomenul, že práve strana Za ľudí ako prvá vetovala nákup vakcíny Sputnik V, odišiel jej koaličný poslanec a následne mala predsedníctvo.

Bude to nová politická realita, uviedol šéf SaS

„Keď sa Igor Matovič rozhodne opustiť post predsedu vlády, tak potom my nebudeme odchádzať z koalície. To je pointa, to hovoríme od začiatku,“ uviedol Sulík. Dodal, že do budúcej stredy čakajú, ako sa premiér rozhodne. V utorok (23. 3.) chce však požiadať o termín prijatia prezidentku SR Zuzanu Čaputovú.

Vpravo prezidentka Zuzana Čaputová a zľava podpredseda SaS Branislav Gröhling a šéf liberálov Richard Sulík počas prijatia v Prezidentskom paláci 16. marca 2021 v Bratislave. – Foto: tasr

V súvislosti s možnosťou, že po odchode SaS bude vláda pokračovať aj v trojkoalícii, uviedol, že v politike treba rátať so všetkým. „Ak budúca koalícia nebude potrebovať pevný jednotný klub so silou 13 poslancov a bude vládnuť so 75 alebo 76 poslancami, a v strane Za ľudí si povedia, že to je takto v poriadku, tak to bude nová politická realita,“ uviedol.

Cigániková hovorí o komunikačných šumoch

Šéfka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková (SaS) tvrdí, že v poslednom období vidí „veľký rétorický obrat“ u šéfky strany Za ľudí a vicepremiérky Veroniky Remišovej. Podľa Bittó Cigánikovej sa za pár dní jej komunikácia posunula a otočila.


Cigániková vidí u Remišovej „veľký rétorický obrat“. Dúfa, že sú to len komunikačné šumy. – Foto: facebook J. C.

Hovorí o šumoch, že mal premiér Matovič niečo strane Za ľudí sľubovať za obetovanie koaličného partnera a podobne. „Verím, že je to len komunikačný šum, lebo inak by to bola kolosálna zrada,“ uviedla. Dúfa, že Remišová niečoho takého schopná nie je.

Strana Za ľudí odmietla špekulácia

Poslanci zo strany Za ľudí už počas dňa viackrát odmietli rôzne špekulácie. Naďalej trvajú na zotrvaní v štvorkoalícii a výmene na poste premiéra. Predsedníčka poslaneckého klubu Za ľudí Jana Žitňanská zopakovala toto stanovisko predsedníctva strany. Hovorila aj o jednote strany v tomto postoji.

Šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová. Sľúbil jej niečo premiér Matovič? – Foto: tasr

Podpredseda strany a parlamentu Juraj Šeliga dodal, že vo štvrtok večer majú stretnutie s premiérom. Všetko ostatné označil za špekulácie. Pripomenul, že so 76 poslancami sa dá len ťažko vládnuť, bolo to podľa neho vidno aj vo štvrtok ráno, keď chýbali poslanci a parlament nebol uznášaniaschopný.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Liberáli vidia „veľký obrat“ u Remišovej! Čo si o tom myslí Sulík?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti